حمله تروریستی به کشتی تجاری «ایران شهرکرد» در دریای مدیترانه

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از حمله تروریستی به یک کشتی کانتینربر ایرانی در آب‌های بین‌المللی دریای مدیترانه خبر داد.

به گزارش  سی نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی غیاثیان سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  اعلام کرد که به‌دنبال اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر «ایران شهرکرد» که در آب‌های بین‌المللی دریای مدیترانه رخ داد، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اضافه کرد: این شناور که متعلق به شرکت حمل‌ونقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است از ایران به‌مقصد اروپا‌ در حرکت بوده است. پس از اصابت شئ انفجاری به بدنه کشتی، آتش‌سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده است که با تلاش بموقع فرمانده و خدمه کشتی آتش بلافاصله مهار شد و به هیچ‌یک از خدمه آسیبی وارد نشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کشتی ایران شهرکرد پس از بررسی میزان آسیب‌دیدگی و ترمیم خسارتهای واردشده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

علی غیاثیان که با نورنیوز گفتگو می‌کرد، این‌گونه اقدامات تروریستی را مصداق بارز راهزنی دریایی خواند و تأکید کرد که این اقدام خلاف قوانین بین‌المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری است و پیگیری‌های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذی‌ربط بین‌المللی انجام خواهد شد.

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/Atq54
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.