تعیین پیمانکار حوضچه سوم بندر شهید رجایی تا ۳ ماه آینده

 

معاون مهندسی توسعه سازمان بنادر با بیان اینکه با تکمیل حوضچه سوم بندر شهید رجایی با ۱۴۰۰ متر اسکله، شناورهای با ظرفیت ۱۸۴۰۰ TEU قابلیت پذیرش خواهند داشت، گفت: در مرحله ارزیابی اسناد مناقصه هستیم و تا ۳ ماه آینده پیمانکار مشخص خواهد شد.

به گزارش سایت سی نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا الهیار در حاشیه مراسم آغاز نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر جدید که با همکاری دانشگاه دلف هلند، دانشگاه امیرکبیر در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در بندر شهید رجایی مطالعات طراحی بندری انجام شده است تا هم از ظرفیت موجود بندر استفاده شود و هم از بندر خلیج فارس در کنار بندر شهید رجایی و اراضی 2400 هکتاری پس‌کرانه، بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره سرنوشت فاز سوم بندر شهید رجایی و حوضچه سوم این بندر، بیان کرد: حوضچه سوم بندر شهید رجایی 1400 متر اسکله خواهد داشت، که با تکمیل این حوضچه، شناورهای با ظرفیت 18 هزار و 400 TEU قابلیت پذیرش خواهند داشت.

معاون مهندسی توسعه و مدیریت بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در مراحل نهایی انتخاب پیمانکار هستیم تا حوضچه سوم را تکمیل کرده و ظرفیت را ارتقا دهیم، گفت: هم‌اکنون در مرحله مناقصه هستیم و تلاش می‌کنیم تا سه ماه آینده پیمانکار مشخص شود.

وی اضافه کرد: شرکت‌های طرف قرارداد ما در این مناقصه همه داخلی خواهند بود، اما می‌توانند شریک خارجی هم داشته باشند.

الهیار اظهار داشت:‌ اسناد مناقصه نهایی و ارزیابی کیفی انجام شد‌ و در مرحله ارزیابی اسناد مناقصه هستیم و پس از آن پیشنهادات فنی و قیمت ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تا سه ماه آینده پیمانکار حوضچه سوم بندر شهید رجایی مشخص خواهد شد، گفت: برآورد ما از هزینه اجرای حوضچه سوم حدود 820 میلیارد تومان است که این رقم برآورد اولیه محسوب می‌شود.

معاون مهندسی توسعه و مدیریت بنادر سازمان بنادر و دریانوردی افزود: پس از مشخص شدن پیمانکار، ظرف سه سال این پروژه اجرا می‌شود که البته می‌توان آن زمان، رقم دقیق‌تر را اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments