تشریح فعالیت های ٦ ماهه نخست سال جاری سازمان بنادر در بخش دریایی؛ ظرفیت پایانه های مسافری افزایش یافت

 

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی شش ماهه سال جاری میزان سرمایه گذاری و ظرفیت پایانه های مسافری افزایش یافته است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس با اشاره به تحقق اهداف سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دریایی طی شش ماهه نخست سال جاری، اظهار کرد: از ۹۳ زیر برنامه تعریف شده در حوزه دریایی، افزایش ظرفیت پایانه های مسافری، ارتقای توان عملیاتی بنادر از طریق رشد نرم افزاری و افزایش میزان جذب سرمایه گذاری بخش دولتی از مهم ترین اهدافی می باشد که محقق شده است.

وی درخصوص اقدمات این سازمان در بخش دریایی، افزود: هوشمندسازی فرآیند عملیات راهنمایی، تلاش برای دسترسی به سوخت کم سلفور، بازنگری در برگزاری دوره های آموزشی دریانوردی کمتر از یک سال (غیر ترمیک)، تصویب سامانه ملی آمادگی مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی و شیمیایی، تهیه دستورالعمل آزادسازی خدمات دریایی و اجرای دستور العمل ارتقای افسران بازرسی ها از دیگر اقدامات سازمان بنادر در حوزه دریایی و دریانوردی در مدت مذکور به شمار می رود.

حق شناس خاطرنشان کرد: آمادگی جهت ممیزی امور دریانوردان در راستای ابقا در لیست سفید، بروز رسانی پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری جست و جوی نجات دریایی با کشورهای پاکستان و عمان و استقرار سامانه  SAT. AIS به منظور نظارت بر آبراه ها و سواحل تحت حاکمیت کشور از دیگر دستاوردهای مهم سازمان بنادر طی نیمسال نخست سال جاری است.

وی همچنین به چالش های موجود در بخش دریایی اشاره کرد و گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص در بخش های مختلف دریایی از جمله حوزه های تجسس و نجات، هیدروگرافی، کمک ناوبری و لایروبی از جمله چالش های موجود در این بخش است که امیدواریم با حل آنها در جهت بهبود فعالیت های کشور در حوزه دریایی گام برداریم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments