تخلیه و بارگیری بیش از ۲۵ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی‌(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اعلام کرد: در ۹ ماهه امسال ۲۵ میلیون و ۳۳۲ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده است.

 

به گزارش سی نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، عادل دریس بیان کرد: در این مدت ۱۳ میلیون و ۵۴۸ هزار تن کالا تخلیه و ۱۱ میلیون و ۷۸۴ هزار تن نیز در این مجتمع بندری بارگیری شده‌ است.

وی با اشاره به بارگیری ۶ میلیون و ۸۳۷ هزار تن کالای نفتی در بازه زمانی یاد شده در این بندر گفت: ۱۸ میلیون و ۴۹۵ هزار تن کالای غیرنفتی در پایانه‌های متعدد و با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته این مجتمع بندری تخلیه و بارگیری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان همچنین میزان تخلیه و بارگیری محمولات کانتینری را بیش از ۹۲ هزار تی.ای.یو معادل ۸۹۵ هزار تن بیان کرد و افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار درصد رشد داشته است.

وی گفت: همجواری این مجتمع بندری با صنایع بزرگ پتروشیمی و ایجاد کرویدور مشترک با هدف تسریع انتقال کالا از صنایع، موجب شده تا زمینه‌ مساعدی برای رشد بارگیری محصولات پتروشیمی و هم افزایی بندر و صنایع  تولیدی فراهم آید.

دریس بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اتخاذ تمهیدات لازم در زمینه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، نسبت به گندزدایی اماکن عمومی و الزام تمام نیروهای عملیاتی به استفاده از وسایل حفاظت فردی بهداشتی تاکید داشته و در عین حال همزمان با ارائه

خدمات بندری و دریایی به مشتریان، ضریب نفوذ شیوع ویروس کرونا به حداقل رسیده است.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

 

 

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/RJ0f5
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.