به مناسبت هفته دولت صورت می گیرد؛ کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از ۶ پروژه در بندر امیرآباد

مدیر بندر امیرآباد گفت: ۶ پروژه زیرساختی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۴۵۷ میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال در هفته دولت کلنگ زنی و یا بهره برداری می رسد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی درباره برنامه های قابل افتتاح در هفته دولت، افزود:  ۶ پروژه زیرساختی و خدماتی با اعتبار ۴۵۷ میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال که برای ۷۰ نفر شغل ایجاد می کند، به مناسبت هفته دولت کلنگ زنی و یا بهره برداری می شود.

وی تصریح کرد: کارخانه تولید آرد، بلغور و کنسانتره ذرت در زمینی به مساحت ۱,۵ هکتار با ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن و اعتبار ۱۱۲ میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریالی بخش خصوصی یکی از پروژه‌هایی است که کلنگ‌زنی می‌شود. این پروژه برای ۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

رضوانی خاطرنشان کرد: برق‌رسانی به تجهیزات و تأمین روشنایی مسیر ریلی تخلیه و بارگیری قطارهای روسی در بندرامیرآباد نیز از دیگر پروژه‌هایی است که با اعتبار ۵۴ میلیارد و ۸۹۸ میلیون ریالی بخش دولتی در روز چهارشنبه کلنگ اجرای آن به زمین می‌خورد. این پروژه شامل ۲۵۰۰ متر کابل‌کشی، ساخت دو پست برق ۲۰,۴۰۰ کیلوولت و نصب ۲۰ برج روشنایی به ارتفاع ۳۰ متر است که با توجه به افزایش ارتباطات اقتصادی با کشور روسیه، پس از اجرا در بیشتر شدن توان تخلیه و بارگیری کشتی‌های روسی اثرگذاری بالایی دارد .

مدیر بندر امیرآباد کلنگ‌زنی برای تکمیل محور رستمکلا-امیرآباد را نیز یکی از برنامه‌های بندر امیرآباد برشمرد و گفت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بندر امیرآباد، ۸ کیلومتر دیگر از این مسیر با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از بودجه دولتی کلنگ‌زنی می‌شود. این بخش از پروژه شامل تکمیل مسیر با ایجاد دو تقاطع همسطح، روکش آسفالت کل مسیر و اجرای زیرسازی در بخشی از مسیر است.

رضوانی درباره پروژه‌های قابل بهره‌برداری بندر امیرآباد به مناسبت هفته دولت گفت: با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی یک سیلوی غلات با ۱۲ کندو به ظرفیت مجموع ۴۱ هزار تن در بندر امیرآباد ساخته شد که با بهره‌برداری از آن برای ۱۵ نفر شغل ایجاد می‌شود. همچنین بهره‌برداری از یک انبار سرپوشیده با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریالی بخش خصوصی و ظرفیت اشتغال ۵ نفر، از برنامه‌های روز چهارشنبه است.

این مسئول از بهره‌برداری پروژه توسعه شبکه رایانه‌ای بندر و ایجاد شبکه فیبر نوری و ساخت ایستگاه دیتا در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نیز خبر داد و افزود: این پروژه که نقش مهمی در افزایش سرعت و کیفیت خدمات الکترونیک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد دارد، با اعتبار ۱۲ میلیارد ریالی بخش دولتی تکمیل شده و چهارشنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments