بندر شهید باهنر میزبان مدیران یک خط کشتیرانی اروپایی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از واردات بیش از ۱۲ هزار دستگاه خودرو توسط یک خط کشتیرانی اروپایی از طریق این بندر طی یکسال اخیر خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی ، ” محمد محسنی” در جلسه مشترکی با مدیران خط کشتیرانی نپتون لاین اظهار داشت: پس از برجام و به دلیل گشایش های بین المللی در حوزه حمل و نقل دریایی کالا، تقاضای واردات و ترانزیت خودرو از طریق بندر شهید باهنر به میزان چشمگیری افزایش یافته است .

وی افزود: همکاری خط کشتیرانی نپتون لاین با بندر شهید باهنر از تابستان سال ۹۵ آغاز و تا کنون بالغ بر ۱۲هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو توسط شناور خودروبر نپتون پلاس وارد بندر شهید باهنر شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: در سال گذشته، حدود ۹ هزار دستگاه و طی چهارماهه نخست امسال نیز بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو توسط این خط کشتیرانی اروپایی وارد بندر شهید باهنر شده است.

محسنی ضمن اشاره به استقبال صاحبان کالا برای بهره گیری از سرعت ارایه خدمات و توانمندی های این بندر، پیش بینی کرد که حجم واردات و ترانزیت خودرو تا پایان سال به میزان سه برابر رقم فعلی افزایش یابد.

مدیر امور خاورمیانه خط کشتیرانی نپتون لاین ضمن ابراز قدردانی از همکاری مجموعه مدیریتی و خدمات منحصر بفرد بندر شهید باهنر، خواستار تداوم و گسترش همکاری های صمیمانه این بندر با شرکت متبوع خود در امر حمل کالای وارداتی و ترانزیتی شد.

لازم به ذکر است، بندر شهید باهنر از بنادر چند منظوره قدیمی استان هرمزگان و سومین بندر ترانزیتی کشور است. موقعیت ممتاز جغرافیایی در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزایر و بنادر تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد پس از مجتمع بندری شهید رجایی تبدیل کرده است.

ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۲ متر در زمان جزر کامل است که پس از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور داراست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments