بخش دوم تجهیزات هند به زودی وارد بندر چابهار می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: بخش دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی ها در چابهار، به زودی وارد بندر شهید بهشتی می شود.

 

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی با بیان اینکه بر اساس قرارداد سرمایه گذاری هند در چابهار، آنها به ورود ۸۵ میلیون دلار تجهیزات در بندر شهید بهشتی متعهد شده اند، اذعان داشت: از این میزان در مرحله نخست ۲ جرثقیل ساحلی ۱۴۰ تنی که از مدرن ترین و با کیفیت ترین تجهیزات بندری به شمار می روند، بهمن ماه امسال وارد این بندر شد.

وی ارزش تجهیزاتی را که در فاز نخست در بندر چابهار رونمایی شد ۸.۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: با ورود این تجهیزات قابلیت تخلیه و بارگیری سالانه در بندر شهید بهشتی تا ۲۰ میلیون تن ارتقا پیدا کرده و ۱۰ درصد تعهدات هند در زمینه تجهیزات در این بندر محقق شد‌.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کشتی حامل بخش دوم تجهیزات شامل ۲ دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۱۰۰ تنی با ارزش ۷.۵ میلیون دلار، ۲۶ اسفند ماه در بندر شهید بهشتی پهلو می گیرد و ۲ دستگاه دیگر نیز در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ وارد این بندر خواهد شد.

وی با بیان این که تا نیمه ۱۴۰۰، ۳۰ درصد از تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هند در چابهار، محقق می شود، اذعان کرد: با ورود این تجهیزات و با توجه به ظرفیت ایجاد شده در بندر شهید بهشتی دیگر هیچ محدودیتی در تخلیه و بارگیری انواع گروه های کالایی وجود نخواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: قرارداد سرمایه گذاری هندی ها در بندر شهید بهشتی بر اساس توافقنامه ایران، هند و افغانستان، موسوم به چابهار منعقد و در این راستا نشست های متعددی  به منظور افزایش ترافیک کالا، خرید تجهیزات و تبادلات اقتصادی برگزار شده که انتقال بیش از ۳۰۰ هزار تن کالای ترانزیتی و صادراتی بین بنادر این کشور و بندر چابهار از مهم ترین نتایج آن است

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/23419
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.