بازگشت دریانوردان ایرانی به کشور با مصوبه هیات وزیران تسهیل شد

محمد راستاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشتر پیش نویس آیین نامه اجرایی کنوانسیون کار دریانوردان برای بازگشت به میهن اسلامی، توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ارائه به هیات دولت تهیه شده بود.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به ساز و کار اجرایی این آیین نامه اظهارداشت: پیش از این شرایط بازگشت دریانوردان ایرانی که بر روی کشتی های خارجی کار می کردند ابهام زیادی داشت، اما با این مصوبه این دغدغه دریانوردان ایرانی برطرف شد.
راستاد تصریح کرد: اگر از نظر مالکیت و بیمه کشتی ها شرایط بازگشت دریانوردان به کشور مهیا نباشد با این مصوبه شرایط بازگشت دریانوردان ایرانی به میهن اسلامی و محل سکونت، برطرف شد.
وی یادآورشد: این آیین نامه تضمین کننده بازگشت دریانوردان به کشور متبوع است و اگر دریانورد ایرانی بر روی کشتی های خارجی و یا دریانوردان خارجی بر روی کشتی های ایرانی مشغول کار باشند بدون هیچ مشکلی می توانند به کشورخود بازگردند و با این مصوبه مشکل پیاده شدن دریانوردان ایرانی در بنادر خارجی نیز مرتفع می شود.
وی در ادامه با بیان این که ایران یکی از ۳۰ کشور عضو سازمان جهانی دریانوردی است و جایگاه مهمی در این این سازمان بین المللی دارد، گفت: ایران در این سازمان ۵ حق رای دارد و این نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی جایگاه مهمی را در اختیار دارد.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی راستاد یادآورشد: در مجموع بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دریانورد در جهان بر روی کشتی های تجاری بزرگ و کوچک مشغول کار هستند و در ایران نیز بیش از ۱۰ هزار دریانورد بر روی کشتی های بزرگ اقیانوس پیما مشغول انجام وظیفه هستند

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.