بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از بنادر غرب هرمزگان

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی سفر یک روزه به استان هرمزگان از بنادر غرب این استان بازدید کرد

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیأت عامل این سازمان که به منظور بازدید و شرکت در جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی به بنادر غرب  هرمزگان سفر کرده بودند در نخستین برنامه کاری خود با حضور در بندر لنگه از ظرفیت های ایجاد شده در این بندر بازدید کردند.

قاسم عسکری نسب؛ مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در این بازدید، اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، سعی کردیم که در راستای بهبود معیشت و زندگی ساحل‌نشینان مردم غرب استان راهبردها و برنامه های توسعه‌ای را  در دستور کار قرار دهیم که بر این اساس توانستیم ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی را تخلیه و بارگیری کنیم.

وی افزود: از این میزان؛ یک میلیون و ۸۱۳ هزار تن کالاهای غیرنفتی که رشد ۲۱ درصدی در همسنجی با ۹ ماهه سال قبل را نشان می‌دهد و مابقی به فرآوردهای نفتی اختصاص دارد .

عسکری‌نسب با اشاره به پهلو‌دهی بیش از ۱۴ هزار شناور در بنادر غرب استان، اظهار داشت: جهش ۱۵ درصدی کاپوتاژ(کران بری) فرآوردهای غیر نفتی و همچنین ترانزیت بیش از ۶۴ هزار دستگاه خودرو از دیگر اقدامات است که در ۹ ماهه سال جاری محقق شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه، میزان صادرات مواد معدنی را در این مدت ۴۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت بارگیری حدود ۱۰ هزار و ۶۷۰ کانتینر یخچالی به انجام رسیده که رشد قابل توجهی در این حوزه است.

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/7qI8b
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.