ایران میزبان اجلاس شورای سیاستگذاری پریمار با حضور ۱۵ کشور؛ تکنولوژی در تولید نقشه های الکترونیک دریایی ارتقا می یابد

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به آغاز اجلاس بیست و پنجم شورای سیاستگذاری کشورهای عضو پریمار با حضور ۱۵ کشور، از صبح امروز در تهران گفت: این اجلاس به مدت دو روز در تهران برگزار می شود.

به گزارش سی نیوز، علیرضا خجسته در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد اجلاس بیست و پنجم شورای سیاستگذاری کشورهای عضو پریمار (PAC ۲۵ ) که به میزبانی این سازمان و با حضور نمایندگان سازمان نقشه برداری، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان اعضاء دبیرخانه کمیته ملی هیدروگرافی کشور، برگزار می شود، اظهار کرد: این اجلاس به مدت دو روز و در تهران برگزار می شود و نمایندگانی از ۱۵ کشور در آن حضور دارند.  بروزرسانی استانداردهای تولید نقشه های الکترونیک دریایی و ارتقاء تکنولوژی تولید این نقشه ها از جمله مباحثی است که در مورد آن صحبت خواهد شد.

وی ادامه داد: موسسه پریمار یکی از موسساتی است که فعالیت مربوط به انتشار نقشه های الکترونیک دریایی در دنیا را انجام می دهد و از جمله موسات فنی است که با تغییر تکنولوژی در تولید نقشه ها و استانداردهای مربوطه به سازمان بین المللی هیدروگرافی مشاوره می دهد و علاوه بر این در بحث فروش و بازاریابی نیز حضور دارد.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه برخی کشورها نظیر ایران نقشه های الکترونیک دریایی تولید می کنند، اما نیاز به صحه گذاری و انتشار آن در سطح دنیا توسط یک موسسه بین المللی دارند، گفت: در این فرآیند نقشه های الکترونیک دریایی از طریق موسسه پریمار منتشر و در بازار عرضه می شود.

خجسته ادامه داد: در این اجلاس دو روزه مسائل مربوط به اجلاس قبلی مطرح می شود و علاوه بر این، مباحث فنی در مورد تولید نقشه های الکترونیک و موارد مربوط به قیمت نقشه های الکترونیک و سهم بندی قیمت ها پیشنهاد می شود.

به گفته وی ۱۵ کشور در اجلاس بیست و پنجم شورای سیاستگذاری  کشورهای عضو پریمار (PAC ۲۵) حضور دارند و این اجلاس از امروز (۲۴ مهرماه) به مدت دو روز در هتل هما تهران برگزار می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments