ایران درباره ی زیر ساخت های حمل و نقل آبی اعلام نظر کرد

نماینده سازمان بنادر در اجلاس مجازی شورای انجمن جهانی پیانک حضور یافت

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مجمع عمومی فوق‌العاده و هشتاد‌و‌سومین اجلاس شوراهای انجمن جهانی زیرساخت‌های حمل و نقل آبی (پیانک) با حضور نماینده اول و اعضای دبیرخانه پیانک ایران به صورت مجازی برگزار شد.
در مجمع عمومی فوق‌العاده و هشتاد و سومین اجلاس شوراهای انجمن که با توجه به بحران همه‌گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد، مدیران ارشد انجمن، اعضای دبیرخانه مرکزی، نمایندگان اول کشورها و اعضای کمیسیون اجرایی شرکت داشتند.
در هشتاد و سومین اجلاس شوراهای انجمن جهانی پیانک؛ سیاست‌های راهبردی چون فعالیت‌های انجام شده در برگزاری اجلاس و همایش های انجمن در سال جاری و سال‌های آتی، عضویت کشورهای عضو و به‌روز‌رسانی سامانه عضویت، تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر بودجه و نکات مرتبط با حق کپی گزارشات تخصصی پیانک مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
همچنین محمدرضا اله‌یار؛ معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی نقطه نظرات ایران در خصوص مباحث مربوطه به پیانک عنوان کرد و بر توسعه همکاری های مشترک تاکید کرد.
گفتنی است، انجمن جهانی زیر ساخت های حمل و نقل آبی (PIANC) یک انجمن تخصصی غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که به عنوان قدیمی‌ترین انجمن دریایی در سال ۱۸۸۵ در کشور بلژیک تأسیس شده است و با بیش از ۲۵۰۰ عضو حقیقی، حقوقی و واجد شرایط در ۶۵ کشور، مرجع علمی و ترویج علوم حمل و نقل آبی از طریق تهیه گزارشات تخصصی در سطح آیین‌نامه و دستورالعمل های اجرایی را دستور کار خود قرارداده و مهم‌ترین اهداف آن، ارتقای دانش علمی و فنی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل آبی است.

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/yeBDN
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.