ایجاد ترمینال مکانیزه معدنی-ریلی در بندرشهیدرجایی طی سه سال؛ بندر شهیدرجایی به بندر سبز تبدیل می شود

مدیرکل مناطق ویژه بندری واقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: پس نهایی شدن تفاهم نامه با یک شرکت بین المللی ترمینال مکانیزه معدنی-ریلی در بندرشهیدرجایی ظرف مدت سه سال ساخته می شود و این بندر به بندر سبز تبدیل خواهد شد.

به گزارش سی نیوز، حسین صادقی نژاد پاریزی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به تفاهم نامه ای که سال گذشته با یک شرکت بین المللی در خصوص ایجاد یک ترمینال مکانیزه معدنی-ریلی در بندر شهیدرجایی منعقد شد، اظهار کرد: در مراحل نهایی پروژه قرار داریم و قرار بر این است که ترمینال مربوطه طی مدت سه سال ساخته شود.

وی ادامه داد: مجموعا با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته پروژه مذکور در سه فاز و در بازه زمانی ۳ ساله به سرانجام می رسد و میزان صادرات و واردات مواد معدنی به بندرشهیدرجایی به ۶۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت و بندر شهیدرجایی به یک بندر سبز تبدیل می شود.

به گفته مدیرکل مناطق ویژه بندری واقتصادی در حال حاضر سالانه حدود ۲۲ میلیون تن مواد معدنی از بندرشهیدرجایی صادر می شود.

صادقی نژاد با تاکید بر اینکه اقدام مذکور در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی است که در روش های سنتی تخلیه و بارگیری و موارد عملیاتی وجود دارد، گفت: علاوه بر این به جهت کاهش خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی، جاده، اسکله، پل و مسیرهای تردد کامیون ها جایه جایی کالا از طریق ریل و به صورت مکانیزه و با حداقل آلوگی همراه است و بدین ترتیب شاخص های ایجاد یک بندر سبز عملیاتی می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments