افتتاح اولین شورای حل اختلاف دریائی وبندری در انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته

به گزارش سی نیوز مراسم افتتاحیه اولین شورای حل اختلاف دریائی وبندری با حضور نمایندگان و روسای شوراهای حل اختلاف ، اعضای هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته و  مديران محترم شرکتهاي عضو انجمن در سالن اجتماعات انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته برگزار گردید .

سرپرست مجتمع شماره 27 شورای حل اختلاف استان تهران در این نشست افزودند : در راستای قانون شوراهای حل اختلاف که در سال 1394 به تصویب رسید شوراهای تخصصی در مجموعه های صنفی به دستور رئیس محترم قوه قضائیه تاسیس میشود . در همین راستا مجمتع 27 تاسیس شده که نظارت بر شعبی داشته باشد که در شوراهای صنفی تاسيس میگردد و در حال حاضر این 29 مین شعبه تخصصی در انجمن های صنفی هست در واقع تکلیف اصلی ما در امر سازش است و هدف اصلی ما رسیدگی به دعواهای صنفی که حل و فصل آنها بر عهده شورایهای حل اختلاف است و تا سقف 20 میلیون تومان در صلاحیت شوراهای حل اختلاف است و مازاد بر آن بدون تعیین سقف مشخص بررسی خواهد شد .

وی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد این شوراها مشکلات صنفی به صورت تخصصی تر و سریعتر مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرند .

درادامه دبیر كل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به اینکه انجمن های صنفی خواستگاه اصلی برون سپاری حاکمیت و اقتدار دولت به بخش خصوصی هستند و بر این اساس انجمنها رفته رفته بلوغی که دارند را باید به منصه ظهور برسانند و جایگاه اصلی خود را بدست آورند . در این زمینه انجمن کشتیرانی از سالها پیش به سمت و سوی حل مشکلات و اختلافات فعالین این حوزه روی آورد . خوشبختانه سابقه خوبی نیز از خود بجا گذاشت به گونه ای که رفع مشکلات تخصصی تحت عناوین کارشناسی یا داوری برای بالاترین مرجع حاکمیتی که وزارت راه است به اثبات رسید . در نتیجه تمامی اختلافاتی که در حوزه بندر و دریا به وزارت راه ارجاع میشد را به انجمن احاله میکردند  .متعاقب آن انجمن کشتیرانی در قدم بعدي به سمت و سوی ایجاد شورای حل اختلاف تخصصی گام برداشت . خوشبختانه با استقبال مسئولین امر مواجه شدیم و امیدواریم که با همدلی موجود در صنف این امر به گونه ای اشاعه پیدا کند که اگر اختلافی در حوزه بندرو  دریا شکل میگیرد دوستان و شرکتهای معزز به سمت دادگستری نروند و از این طریق مشکلات درون صنفی خود را حل و فصل نمایند .

در ادامه بر اسای حکم آيت الله محمد مهدی احمدی میانجی رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور آقایان امید ملک و روزبه مختاری به عنوان اعضاء اصلی شعبه 2629 شورای حل اختلاف استان تهران منصوب و سوگند نامه را قرائت و امضا نمودند .

پس از این اولین شعبه حل اختلاف دریائی و بندری افتتاح گردید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.