ابزارهای تعرفه‌ای بنادر در خدمت تسهیل تجارت

مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه هاى سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ابزارهای تعرفه‌ای برای جذب شناور و کالا به بنادر کشور، گفت: سازمان بنادر طی سال های گذشته همواره با ارایه تخفیفات و مشوق های تعرفه ای با سیاست های کلان تجاری کشور همسو بوده است.

 

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، خسرو سرایی در رابطه با نهایی سازی آیین نامه تردد اشخاص و وسایل نقلیه موتوری در بنادر کشور، اظهار داشت: در راستای نظم بخشی تردد اشخاص و وسایط نقلیه در داخل بندر، ارتقاء سطح ایمنی و ارتقاء شاخص های بهره وری در بنادر کشور، آیین نامه تردد اشخاص و وسایل نقلیه موتوری در بنادر در هیات عامل سازمان تصویب و جهت تصویب نهایی به شورای عالی ترابری کشور منعکس شد و دستورالمل آن در حال نهایی شدن است.

وى با اشاره به اینکه در زمان تحریم ها همواره از منظر حمل و نقل دریایی با شرکای عمده تجاری و کشورهای همسایه برای تسهیل تجارت و همچنین ترانزیت کالا از قلمروی کشور در حال رایزنی بوده ایم، اظهار داشت: انتظار می رود با برطرف شدن بسیاری از موانع در ماه های آتی، حجم این مراودات به طور چشم گیری افزایش پیدا کند.

سرایى با اشاره به ابزارهای تعرفه‌ای برای جذب شناور و کالا به بنادر کشور، گفت: سازمان بنادر در سال های گذشته همواره با ارایه تخفیف ها و مشوق های تعرفه ای با سیاست های کلان تجاری کشور همسو بوده است.

وى ادامه داد: برای مثال می توان به تخفیف هاى تعرفه های کالاهای صادراتی، تخفیف هاى بر شناور و کانتینر یخچالی که می تواند در بنادر شمال و جنوب کشور موجب تسهیل صادرات کالاهای میوه، صیفی و کالاهایی که در طی حمل و نقل نیاز به دمای پایین دارند و نیز تخفیف هاى مترتب بر شناورهای زیر ۱۰۰۰ GT که در دوران کرونا با کاهش فعالیت روبرو شدند، اشاره کرد.

مدیرکل ترانزیت لجستیک و توافقنامه هاى سازمان بنادر و دریانوردی، اعلام کرد: در این راستا تمامى شرکت های حمل و نقل دریایی و فعالان این بخش می توانند مشکلات خود در بخش حمل و نقل دریایی با کشورهای طرف تجارت ایران را برای پیگیری و حل به سازمان بنادر و دریانوردى به عنوان مرجع حاکمیتی در حمل دریایی کالا، منعکس کنند.

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/2NvLj
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments