آغاز مذاکرات گمرکی ایران و اتحادیه اروپا

مذاکرات رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، برای گسترش مناسبات گمرکی و توسعه و تسهیل تجارت، در بروکسل آغاز شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از گمرک ایران، مذاکرات رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا برای گسترش مناسبات گمرکی و توسعه و تسهیل تجارت، در بروکسل آغاز شد؛ این مذاکرات میان رئیس کل گمرک ایران و مدیرکل گمرک و مالیات اتحادیه اروپا صورت گرفت و دو طرف در خصوص جزییات گسترش همکاری های گمرکی، توسعه و تسهیل تجارت، بحث و تبادل نظر کردند. 

پیگیری مذاکرات انجام شده در خصوص مبادله موافقت نامه همکاری های متقابل اداری در امور گمرکی میان ایران و اتحادیه اروپا، با توجه به اعزام هیاتی از اتحادیه اروپا در سال گذشته به کشورمان، از دیگر محورهای این مذاکرات بود و دو طرف اعلام کردند که  اراده کامل برای توسعه مناسبات گمرکی وجود دارد و  فضای حاکم بر این همکاری ها بسیار مثبت است.

مهمترین محورهای مذاکرات انجام شده شامل بررسی نحوه تبادل الکترونیکی اطلاعات، موضوع فعالان اقتصادی مجاز، همکاری های آموزشی و پژوهشی، همکاری های مشترک در جهت مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تخلفات گمرکی بود و طرفین بر اجرای هرچه سریعتر جهت طی مراحل تشریفات قانونی و اخذ مجوزهای لازم برای امضا و مبادله موافقتنامه های گمرکی تاکید کردند.

براساس این گزارش؛ دیدار مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک ایران با مدیران ارشد امور گمرکی اتحادیه اروپا در بلژیک انجام شد و در ملاقات مذکور مدیران بخشهای مختلف  گمرک و مالیات اتحادیه اروپا شرکت داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments