آخوندی:ایران و قطر کمیته مشترک همکاری حمل و نقل هوایی و دریایی تشکیل دادند

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی روز دوشنبه در دیدار با جاسم سیف بن احمد السلیطی وزیر راه و ترابری و ارتباطات قطر افزود: امروز مذاکرات خوبی را با وزیر قطر انجام دادیم تا زمینه های توسعه همکاریهای دو جانبه و همه جانبه بین دو کشور تقویت شود.
وی اظهار داشت: دو کشور در تلاشند در زمینه همکاریهای تجاری، بندری، ترانزیت با استفاده از کریدور قطر ایران هدفگذاری مناسبی را داشته باشند تا در مدت کوتاهی دو کشور بتوانند از این ظرفیتها استفاده کنند.
وی اظهار داشت: در این مذاکرات بر همکاریهای مشترک شرکتهای ایرانی و قطری تاکید شد تا شرکتهای دو طرف بتوانند در ایران، قطر و مناطق آزاد دو کشور تجارت بین تجار را تسهیل کنند.
وی گفت: خوشبختانه در حوزه حمل و نقل هوایی بین ایران و قطر همکاریهای خوبی وجود دارد و ما در این مذاکرات همکاریهای شرکتهای هوایی ایران و قطر را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.
آخوندی تاکید کرد: بدون شک رفت و آمد مقامات دو کشور و توسعه همکاریهای همه جانبه بین دو کشور به استقرار صلح و امنیت در منطقه کمک خواهد کرد و در این مذاکرات مدیران عامل سازمان بنادر دو کشور هدفگذاری کردند تا پنج سال اینده در این بخش همکاریهای دو کشور به صورت گسترده ادامه یابد و در این راستا مقرر شده که حمل و نقل منظم دریایی بین دو کشور برقرار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.