کارنامه چهارماهه بندر شهید باهنر تشریح شد | افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی

بندر شهید باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن تشریح کارنامه چهار ماهه نخست سال جاری در بنادر مرکز و شرق هرمزگان، از افزایش ۱۶۲ درصدی صادرات انواع کالاهای نفتی و رونق تخلیه و بارگیری کالای یخچالی در این بنادر سخن گفت .

به گزارش سی‌نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی ضمن ارائه  گزارشی از عملکرد چهار ماهه بنادر مرکز و شرق استان بیان داشت: در مدت یاد شده از مجموع تخلیه و بارگیری۶۷۴ هزار و ۱۸۱ تن کالا،۹۰ هزار و ۱۷۲ تن به صادرات کالای نفتی اختصاص یافته که آمارها رشد صعودی۱۶۲ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی با بیان اینکه عملیات تخلیه و بارگیری کانتینرهای حامل کالای یخچالی در این مدت بخش عظیم از صادرات را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: درچهار ماهه نخست سال در مجموع۴۰ هزار ۶۱۶ (TEU) کانتینر یخچالی تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد  ۹۸ درصدی در این بخش هستیم.

محمد حسینی عمده کالای صادر شده از طریق کانتینرهای یخچالی را میوه و سبزیجات و فرآورده های لبنی عنوان کرد که از طریق بنادرشهید باهنر، جاسک و سیریک به کشورهای هدف صادر شده است .

این مقام مسئول به میزان شناورهای پهلو گرفته در بنادر مرکز و شرق استان نیز از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه اشاره ای داشت و گفت: یک هزار و ۷۵۶ فروند شناور طی این مدت در بنادر یاد شده پهلو دهی شده که از این میزان۱۷۸ فروند از شناورها بالای هزار تن بوده است .

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، گفتنی است: اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بهره گیری از ۲  بندر تجاری و مسافری در مرکز و ۵ بندر تابعه در شرق استان، در حوزه های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می نماید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.