پیشرفت ۹۲درصدی اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد؛ شکل‌گیری کریدور بنادر امیرآباد – دوغارون – چابهار

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: کریدور جدید با محور ترانزیتی امیرآباد – دوغارون – چابهار شکل می گیرد.

به گزارش پایگاه سی نیوز و به نقل از خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوش رضوانی در نشست خبری با اشاره به  شکل گیری کریدور جدید بنادر امیرآباد – دوغارون- چابهار، گفت: برای افزایش قدرت ترانزیتی ایران در منطقه ؛ کریدور جدید با محور ترانزیتی امیرآباد -دوغارون – چابهار شکل می گیرد و هم اکنون تفاهمنامه بین بنادر کشورهای ایران و افغانستان با حضور تاجران هندی  امضاء شده است و در آینده ای نزدیک اجرایی می شود.

وی افزود: هند و افغانستان برای تجارت با کشورهای شمالی حاشیه خزر و ترانزیت از بندر امیر آباد علاقه‌مند هستند.

رضوانی اظهار داشت: بندر امیرآباد فرصتی جهت تامین نیازمندی‌های اقتصادی کشور از طریق حمل و نقل دریایی است که تلاش داریم در این زمینه اقدامات صادرات و واردات را تقویت کنیم. یکی از فعالیت ها لجستیک چند وجهی در زمینه جابجایی کالا و افزایش امکانات بندری است.

رضوانی در زمینه میزان سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد گفت: ۲۳ مورد شرکت در بندر امیرآباد با ۶۹۰  میلیارد تومان بهره برداری شد و ۱۳ مورد نیز با سرمایه‌گذاری ۶۷۰ میلیارد تومان در حال ساخت است.

وی ادامه داد: سال گذشته سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در بندر امیر آباد تخلیه و بارگیری شد که ظرفیت اسمی بندر هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن است.

مدیربنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در گذشته آهن، چوب و ذرت وارد بندر می‌شد و کشتی‌ها خالی برمی گشتند اما اکنون کشتی‌ها دوسربار است.

وی گفت: اسکله رورو برای ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر دارای اهمیت زیادی است  که به شبکه ریلی سراسری متصل بوده و دارای یک اسکله روروی کامیونی است و اکنون اسکله رورو ریلی ۹۲ درصد پیشرفت دارد و۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری  اصلاحات اسکله صورت گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.