پهلوگیری اولین کشتی ۶۰ هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین کشتی ۶۰ هزار تنی گندم وارداتی در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به پهلوگیری اولین کشتی ۶۰ هزار تنی حامل کالای اساسی گندم در بندر شهید بهشتی و تخلیه فوری آن اظهار داشت: با توجه به وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته تخلیه و بارگیری در بندر شهید بهشتی کشتی حامل کالای اساسی جو با ظرفیت ۶۶ هزار تن وارد لنگرگاه این بندر اقیانوسی شد که عملیات تخلیه آن پس از پهلوگیری آغاز شد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از مهر ماه امسال با ابلاغ دولت به ۲ شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام مبنی بر ورود ۵۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار، شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.

آقایی خاطرنشان کرد: با صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار، علاوه بر کاهش هزینه های حمل کالا، تحولی در شقوق مختلف خدمات رسانی و اشتغالزایی ایجاد می شود که فاکتور اصلی توسعه  محور شرق است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.