نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده‌ای ایران و قزاقستان برگزار شد

نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از  ایسنا، این نشست در پی نشست قبلی در تاریخ 27 مردادماه 1399 برگزار شد که در آن دو کشور در مورد آغاز فعالیت کشتی های رو- رو موافقت کردند.

این نشست بلافاصله پس از آغاز فعالیت و حرکت کشتی رور-رو بین بندر امیرآباد و بندر کوریک برگزار شد.  اولین کشتی رو-رو کامیونی از مبدا بندر امیرآباد چند روز پیش وارد بندر کوریک قزاقستان گردید.
در این نشست دو طرف بر لزوم تداوم سفرهای دریایی کشتی های رو-رو  بین بنادر ایران و قزاقستان تاکید و بر عزم خود برای افزایش اعطای تسهیلات متقابل برای ارائه تخفیف های بندری، افزایش حجم بار، تسهیل صدور روادید برای رانندگان و کاهش زمان تخلیه و بارگیری کشتی تفاهم کردند.
مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان که در این نشست حضور داشت بر اهمیت تداوم موفقیت آمیز تردد کشتی های رو- رو بین ایران و قزاقستان تاکید کرد و آغاز این فعالیت را مرهون هماهنگی میان وزارت امور خارجه، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی، بندر امیرآباد، سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای، بخش خصوصی و دیگر نهادهای ذیربط کشورمان و هم چنین قزاقستان دانست. وی از همه کسانی که در این زمینه فعالیت کردند قدردانی کرد و عزم سفارت و وزارت امور خارجه برای حمایت به منظور تداوم موفقیت آمیز این اقدام را اعلام کرد.
روسای هیات های مذاکره کننده توافق کردند به منظور پیگیری و اجرای موضوعات مطروحه، ماهانه نشست های مشترک برگزار کنند.
لازم به ذکراست در نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، خسرو سرایی مدیر کل ترانزیت، لجستیک و موافقتنامه های سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران کل بنادر انزلی، امیر آباد و نوشهر، نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  نماینده انجمن شرکت های حمل و نقل و همچنین نمایندگان وزارت امور خارجه از سوی جمهوری اسلامی ایران و خیرالدین نورکنوف معاون کمیته حمل و نقل وزارت صنعت و توسعه زیربنایی و دیگر مدیران بخش های حمل ونقل حضور داشتند که از سوی جمهوری قزاقستان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

 

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/dx3wF
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.