حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر ۷۰ درصد افزایش یافت

 

 

معاون بنادر استان بوشهر:

حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر ۷۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سی نیوز و  به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب اظهار داشت: تشریفات بندری و گمرگی کالا در بخش صادرات و واردات نیز بدون هیچگونه وقفه‌ای در حال انجام است و در این زمینه خدمات موردنیاز تجار و بازرگان با روال عادی در حال انجام است.

وی بیان کرد: عملکرد شش ماهه ابتدایی امسال بندر بوشهر یک میلیون و ۳۵۰ هزار گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۷۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

شکیبی نسب ادامه داد: عمده صادرات بندر بوشهر شامل مواد معدنی و مصالح ساختمانی است که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

وی گفت: از مجموع یک میلیون ۳۵۰ هزار تن تخلیه و بارگیری در بنادر بوشهر ۹۰۰ هزار تن آن صادرات غیرنفتی بود که عمده آن در حوزه مصالح ساختمانی و مواد معدنی رقم خورده است.

شکیبی نسب عنوان کرد: واردات کالا نیز برای اقلام مختلفی که واردات آنها به کشور مجاز است با سرعت خوب و قابل قبولی در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به افزایش ۷۰ درصدی شش ماهه ابتدایی امسال، حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر تا پایان سال جاری نیز شاهد روند افزایشی خواهد بود.

شکیبی نسب اظهار کرد: با توجه به تعامل و همکاری موجود در بخش‌های مختلف عملیات تخلیه و بارگیری  پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن عملیات تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر محقق شود.

 

لینک کوتاه http://i.seanews.ir/88FKf
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.