مرز پاکستان بر روی کالای تجاری باز شد؛ عراق ۵ مرز زمینی با ایران را بست

بر اساس اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق ، این کشور پنج مرز زمینی خود با ایران را به صورت موقت از امروز تا یک هفته بست .

به گزارش سی نیوز و به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، بر اساس اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق ، این کشور پنج مرز زمینی خود با ایران را به صورت موقت از امروز تا یک هفته بست .

این اقدام دولت عراق با هدف افزایش تجهیزات بهداشتی در مرزهای زمینی برای مبارزه با شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و افزایش کنترل های مرزی به مدت یک هفته صورت گرفته است .

بر اساس اعلام مسئولان گمرکات مرزی ایران ، رایزنی ها و مذاکرات برای تجهیز سریع مرزها به امکانات بهداشتی و بهبود کنترل ها میان دو طرف در حال انجام است و پیشنهاداتی به طرف عراقی اعلام شده است تا مدت زمان یک هفته ای به چند روز کاهش یابد.

بر اساس اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق ، پنج مرز زمینی شلمچه، شیب، زرباطیه، منذریه و مندلی میان ایران و عراق از امروز بسته شدند و این گذرگاه‌ها از امروز ۸ مارس تا ۱۵ مارس بسته خواهند بود .

این گزارش می افزاید؛ مرزهای مشترک ایران و عراق در منطقه اقلیم کردستان عراق همچنان باز است، اما تردد کامیون‌ها در این مرزها با ترافیک سنگینی همراه است.

همچنین پاکستان اجازه ورود کامیون های ایرانی برای جابجایی کالاهای صادراتی ایران را صادر کرد.

لطیفی سخنگوی گمرک ایران گفت: از صبح امروز پاکستان اجازه ورود کامیون های ایرانی برای جابجایی کالاهای صادراتی ایران را صادر کرد.

وی اظهار کرد: از صبح امروز مرز میرجاوه برای جابجایی کالا از طرف پاکستانی ها باز شد.

سخنگوی گمرک افزود: پاکستانی ها با اجازه ورود ۱۲کامیون به گمرک تفتان این کشور روند تردد کامیون های ایرانی را از صبح امروز شنبه هفدهم اسفند ،بعد از چند روز از سر گرفت.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک اعلام کرد: پاکستانی ها بعد از کنترل های لازم کالا و راننده ، مجددا اجازه ورود ۱۲ کامیون دیگر را به خاک این کشور می دهند و این رویه را تکرار می کنند.

لطیفی در گفت وگو با فارس افزود: گمرک در حال رایزنی با مقامات این کشور برای سرعت بخشی به تردد کامیون های ایرانی است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.