سقوط شاخص اجاره بهای کشتی های کانتینری ادامه دارد؛ شرایط جهانی کشتیرانی در وضعیت بحرانی

شاخص اجاره بهای کشتی های کانتینری در اواخر ماه آوریل دوباره شاهد کاهش امتیاز بود. این کمترین میزان امتیاز ثبت شده طی ۳ سال گذشته در صنعت حمل ونقل دریایی به شمار می رود. در حال حاضر، شاخص اجاره بهای کشتی های کانتینری در امتیاز ۳۵۵ باقی مانده است، در حالی که ماه گذشته میلادی این شاخص روی امتیاز ۳۹۷ به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز، شاخص اجاره بهای کشتی های ۱۱۰۰ teu برای مدت ۶ ماه به ۵۷۴۵ و برای واحد ۱۷۰۰ teu به ۶۹۳۹ دلار رسید. این در حالی است که شاخص های یادشده در حدود یک ماه پیش در همین واحدها به ترتیب ۵۹۸۶ و ۷۶۰۹ دلار به ثبت رسیده بود.

همچنین شاخص اجاره بهای کشتی ها برای مدت ۱۲ ماه در واحد ۲۵۰۰  teu معادل ۸۱۷۳ دلار، واحد ۲۷۰۰ teu معادل ۸۴۲۵ دلار، واحد ۳۵۰۰ teu معادل ۸۷۶۷ دلار و واحد ۴۲۵۰ معادل ۹۷۷۵ دلار به ثبت رسیده است.

شاخص های فوق نسبت به ماه گذشته افت شدیدی را نشان می دهد. به طوری که در آخرین گزارش، شاخص اجاره بهای کشتی ها برای مدت ۱۲ ماه در واحد ۲۵۰۰  teu معادل ۹۰۸۱ دلار، واحد ۲۷۰۰ teu معادل ۹۴۹۶ دلار، واحد ۳۵۰۰ teu معادل ۹۷۳۴ دلار و واحد ۴۲۵۰ معادل ۱۲۴۹۴ دلار  تعیین شده بود.

کارشناسان به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش حجم تجارت جهانی معتقدند که افت شاخص اجاره بهای کشتی های کانتینری در ماه های پیش رو نیز تداوم خواهد داشت.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.