تسریع در ترخیص کالاها در اولویت قرار دارد؛ اعلام آخرین وضعیت رسوب کالاهای اساسی در بندر امام (ره)

 

مدیرکل بنادر و دریانوردى خوزستان با اعلام آخرین وضعیت تخلیه و بارگیرى در مجتمع بندرى امام خمینى(ره)، وضعیت کالاهاى اساسى موجود در این بندر را نیز تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز، عادل دریس در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى در خصوص آخرین وضعیت ماندگارى و تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، اظهار کرد: در حال حاضر ۴ میلیون و ١١٧ هزار و ٢١٢ تن کالا حاصل از تخلیه انواع کالا از کشتی های مختلف در این مجتمع بندری ماندگار شده است.

وى ادامه داد: در بازه زمانی ٩ ماهه سال جاری ٢٢ میلیون و ٢٧٠ هزار و ٩٣٩ تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شده است که بیش از ١۴ میلیون تن انواع کالا از آن مربوط به تخلیه است و ٨ میلیون تن آن را بارگیری تشکیل می دهد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردى خوزستان ٢ میلیون و ٨٧۶ هزار و ١٧٣ تن کالای اساسی رسوب (ماندگار) شده که ٢ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۴۶٨ تن در اراضی پشتیانی (انبارهای بخش خصوصی) و ٢٢٩ هزار و ٣۵٢ تن در اماکن بندری نگهداری می شود.

دریس افزود: یک میلیون و ١٣۶ هزار و ٣٠٢ تن از این میزان به شرکت پشتیبانی امور دام و ١٩١ هزار و ٣٩۶ تن به شرکت بازرگانی دولتی به عنوان صاحبان کالا عمده کالاهای اساسی تعلق دارد.

وى در ارتباط با تمهیدات اندیشیده شده به منظور تسریع در ترخیص کالا، بیان کرد: اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای بازرسی و بهداشتی و قرنطیه نباتی و گمرکی، هم افزایی در تامین ناوگان های ریلی و جاده ای و افزایش درصد آماده به کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری از اهم تمهیدات مجتمع بندری امام خمینی(ره) برای تسریع در خروج کالا به شمار می رود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.