معاون دریایی اداره كل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد | تجهیز بندر شهید رجایی با علائم کمک ناوبری هوشمند

ناوبری بندر شهید رجایی

ناوبری

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون دریایی اداره كل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان از پیاده‌سازی سیستم کمک ناوبری هوشمند در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد شناورهای ورودی وخروجی به بندرشهید رجایی خبرداد.

 

اسماعیل مکی زاده معاون دریایی اداره كل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بابیان اینكه اجرای پروژه سیستم كمك ناوبری هوشمند از ابتدای سال جاری با مشاركت بخش خصوصی دردستوركار این معاونت قرار گرفت، اظهارداشت: انجام این مهم به‌دست متخصصان داخلی و با استفاده از طراحی نرم افزار، سخت افزار و فرستنده و گیرنده AIS با بهره‌گیری از تکنولوژی و استاندارد AtoN) AIS) در بندر شهید رجایی اجرا شد .

این مقام مسئول مهمترین و شاخص‌ترین قابلیت این سیستم را اطمینان در ناوبری ایمن عنوان كرد و بیان داشت: پیاده‌سازی این سیستم زمینه ورود و خروج شناورها از بندر را با هر سایز و هر تناژ، حتی در بدترین شرایط آب و هوایی و دید کور با اطمینان و امنیت فراهم می‌کند.

مكی زاده در بیان كارایی این سیستم گفت: زمانی که یک بندر به سیستم AIS-AtoN مجهز شود مواردی مانند خاموش بودن چراغ‌های کانال ورودی، جابه‌جایی بویه‌های کانال و حتی خاموش بودن چراغ‌های ترانزیت نمی‌توانند تاثیری در عملیات بندر ایجاد کنند.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.