تامین سوخت کم سولفور برای کشتی های ایرانی

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى از تطبیق ناوگان تجاری دریایی جمهوری اسلامی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد و تولید این سوخت در پالایشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، نادر پسنده درباره تولید و عرضه سوخت کم سولفور، تصریح کرد: با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و با تلاش و همت همکاران شرکت ملی نفت و پالایش، سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور، تولید و از طریق بورس به صورت آزاد در اختیار شرکت های کشتیرانی قرار گرفته است.

وى ادامه داد: با تعریف پروژه های عملیاتی و بهسازی فرآیندهای تولید، ارتقاء کیفیت فنی این سوخت کماکان در حال پیگیری بوده و با ایجاد خط تولید سوخت کم گوگرد در چند پالایشگاه جدید، ظرفیت تولید کشور افزایش یافته و امکان تامین این سوخت برای متقاضیان خارجی نیز فراهم خواهد شد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى بیان کرد: از ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ بر اساس الزام ضمیمه ۶ کنوانسیون جلوگیری از آلودگی کشتی ها (مارپل)، استفاده از سوخت کم گوگرد (نیم درصد) برای کشتی‌هایی که از اسکرابر استفاده نمی‌کنند، الزامی شده است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.