600 میلیارد تومان تسهیلات برای خرید شناور و تجهیزات

مدیرکل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال 600 میلیارد تومان تسهیلات برای خرید شناورهای دریایی و تجهیزات بندری به متقاضیان پرداخت می شود.
به گزارش سی نیوز، عبدالکریم رزازان افزود: با توجه به سپرده گذاری 100 میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده در نزد بانک ها، قرار است سرمایه گذاران در حوزه خرید شناورهای دریایی و تجهیزات بندری از تسهیلات ارزانقیمت پنج برابری این رقم استفاده کنند.
وی به ایرنا گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته سود این تسهیلات برای خرید شناورهای مسافربری صفر درصد و برای خرید شناورهای باری و تجهیزات بندری 7 تا 9 درصد تعیین شده تا سرمایه گذاران در این حوزه بتوانند از این تسهیلات بهره گیری نمایند.
مدیرکل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با بیان آنکه سقف استفاده از این تسهیلات برای متقاضیان 20 میلیارد تومان تعیین شده، تصریح کرد: علاوه بر استفاده متقاضیان از این تسهیلات برای نوسازی شناورهای دریایی، پرداخت این وام ها می تواند در رونق کار تولیدکنندگان شناورهای دریایی و تجهیزات بندری در داخل کشور بسیار تاثیرگذار شود.
وی ادامه داد: برای نوسازی شناورهای مسافربری تاکنون 100 شناور قدیمی از رده خارج شده تا زمینه استفاده از شناورهای استاندارد در جابه جایی مسافران دریایی در شمال و جنوب بیش از پیش فراهم شود.
رزازان اضافه کرد: بیشتر تسهیلات ارزانقیمت برای خرید شناورها و تجهیزات بندری در جنوب به متقاضیان پرداخت می‌شود اما سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی دارد برای توسعه گردشگری و رونق سفرهای دریایی در شمال به متقاضیان از محل این وجوه تسهیلات پرداخت کند.
مدیرکل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد که فعالیت کارخانجات تولیدکننده صنایع دریایی به عنوان یک صنعت مادر برای کشورمان از اهمیت زیادی برخوردار است لذا باید تلاش کنیم با استفاده از منابع مالی مناسب و تسهیلات ارزانقیمت کمبود منابع مالی در این حوزه را برطرف کنیم تا سازندگان صنایع داخلی در این بخش با استفاده از توانمندی های متخصصان داخلی همچنان به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments