کلنگ ساخت بندر صیادی خارگ به زمین می‌خورد

مدیر کل اداره شیلات استان بوشهر از عملیات کلنگ زنی بندر صیادی خارگ در دهه فجر خبر داد و گفت: عملیات مطالعاتی برای ساخت بندر صیادی خارگ توسط گروه مهندسین مشاوره به اتمام رسیده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از مانا،حسین بهمن یاری افزود: برای انجام فعالیت مطالعاتی ساخت بندر صیای خارگ یک میلیارد و 829 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه پس از اتمام مطالعات، برای شروع عملیات اجرایی مناقصه‌ای برگزار و پیمانکار مشخص شد، ادامه داد: با مشخص شدن پیمانکار و طی مراحل قانونی، در ایام دهه فجر، کلنگ ساخت بندر صیادی خارگ با حضور مسوولان به زمین می‌خورد.

به گفته بهمن‌یاری، ساخت این بندر صیادی حداقل 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و تمام اعتبارات از محل اعتبارات ملی تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه برای تداوم عملیات ساخت بندر صیادی خارگ، لازم است هر سال اعتبار ویژه‌ای به این بندر تخصیص یابد، تصریح کرد: ساخت اسکله لنج‌ها، ساخت و نصب اسکله شناور قایق‌ها، محوطه‌سازی و ساختمان‌های پشتیبانی از جمله اقداماتی است که در ساخت بندر صیادی جزیره خارگ در نظر گرفته شده است.

مدیر کل اداره شیلات استان بوشهر با تاکید بر اینکه ساخت و بهره برداری از این بندر صیادی، صید و صیادی در منطقه بیش از پیش رونق می‌گیرد، جزیره خارگ یکی از مهمترین قطب های صیادی کشور است و بیش از 90 در صد از ساکنان جزیره به صیادی اشتغال دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments