4 کشتی اقیانوس‌پیما همزمان تعمیر شد

تعمیرات همزمان چهار فروند کشتی اقیانوس پیما برای نخستین بار در بزرگترین شرکت تعمیرات کشتی کشور در بندرعباس انجام شد.
به گزارش سی نیوز، مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز گفت: برای اولین بار در تاریخ تعمیرات کشتی در کشور چهار فروند کشتی اقیانوس‌پیما هریک با ظرفیت حمل بیش از 40 هزار تن به طور همزمان در داک‌دلفین شیپارد پرشیاهرمز تحت تعمیرات زیرآبی و اساسی قرار گرفتند.
حمید جمالی جمال آباد ادامه داد: حجم تعمیرات پایه در حال انجام بر روی این چهار فروند شناور شامل تعویض ورق به مقدار 1200 تن، زنگ‌زدایی و رنگ‌آمیزی در کل 200 هزار مترمربع و تعویض لوله در اندازه‌های مختلف شش هزار متر برآورد شده که نشان‌دهنده ظرفیت بسیار بالای تولید در این یارد است که در پنج سال گذشته به تدریج عملیاتی شده است.
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها این روند پیشرفت در چند سال آینده نیز با ورود تجهیزات جدید خریداری شده، بازسازی تأسیسات زیربنایی و بکارگیری نیروهای جوان در حال آموزش با شتاب بیشتری ادامه می‌یابد.
مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز به مانا تاکید کرد: البته کنار کشتی‌های بزرگ اقیانوس‌پیما شناورهای کوچک‌تر با طول کمتر از 100 متر نیز در حال تعمیر هستند.
جمالی گفت: در حال حاضر توان فنی – تخصصی شرکت در سطح مطلوبی قرار دارد به طوریکه علاوه بر انجام روتین تعمیرات زیرآبی کشتی‌ها، تعمیر، بازسازی و جایگزینی ماشین‌آلات و تجهیزات مستقر بر روی شناورها نیز توسط نیروهای ماهر و متخصص این شرکت انجام می‌پذیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments