توقیف کشتی خارجی حامل ۵۵۰هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس

به گزارش سی نیوز، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از ناکامی قاچاقچیان سوخت در آب‌های شرقی جزیره مارو واقع در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جزایر خلیج فارس، سردار حسین دهکی در نشست مرتبط با عملیات‌های اخیر فرماندهی مرزبانی در آب‌های خلیج فارس با بیان اینکه مقابله با قاچاقچیان سوخت همواره ادامه دارد اظهار داشت: در ساعات گذشته محموله‌ای با حجم نیم میلیون لیتر گازوییل به‌ارزش ریالی 150 میلیارد ریال در نزدیکی جزیره مارو از توابع شهرستان بندرلنگه کشف شده است و قاچاقچیان در مسیر انتقال این محموله که در یک فروند کشتی بارگذاری شده بود ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه عملیات توقیف این شناور با همکاری اطلاعاتی مرزبانی بوشهر محقق شده است، اضافه کرد: در تعاریف موجود به این گونه محموله‌های سوخت عنوان کلان در حوزه قاچاق می‌دهیم که قاچاقچیان قصد داشتند از مسیر آب‌های شرقی مارو این محموله را به‌دور از چشم مأموران انتقال دهند.

این فرمانده مرزبانی با اشاره به اینکه مرزبانی در محدوده آب‌های هرمزگان از فعالیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: در رابطه با این محموله نیم میلیون لیتری هفت نفر دستگیر شده‌اند و برای سیر مراحل قانونی به مراجع مربوطه تحویل داده شده‌اند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: متأسفانه قاچاقچیان با هدف تأمین منافع شخصی و آگاهانه سبب بروز و وارد آمدن خسارات بالایی بر دارایی‌ها و سرمایه مملکت می‌شوند و نیروهای حاضر در حوزه‌های استحفاظی مربوطه با اشراف کاملی که از وضعیت کنونی دارند در حد توان و امکان جلوی آن‌ها را گرفتند.

دهکی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حساسیت و موقعیت ویژه 14 جزیره هرمزگان اضافه کرد: در زمان حاضر پایگاه‌ها و پاسگاه‌های ساحلی و جزایر از آمادگی بالایی برای انجام عملیات‌ها برخوردارند که این نشان از عزم همیشگی نیروهای مرزبانی برای صیانت از منابع و امنیت مملکت دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments