تداوم توسعه صنعت حمل‌ونقل در پاندمی کرونا

به گزارش سی‌نیوز، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: محدودیت‌های ناشی از تشدید شرایط تحریمی نتوانست صنعت حمل‌ونقل کشور را از حرکت روی ریل توسعه بازدارد.

داریوش امانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته اظهار کرد: این نمایشگاه فرصتی برای بازنگری نیازها، بررسی مشکلات و توسعه اقتصادی صنعت حمل‌ونقل به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به شعار هفته حمل‌ونقل مبنی بر توسعه زیرساخت، نوسازی ناوگان، حمل‌ونقل کارآمد، تصریح کرد: نمایشگاه حمل‌ونقل، عرصه‌ای برای ایجاد تعامل اجتماعی و اقتصادی میان فعالان صنعت و بهره‌برداران محسوب می‌شود و تاثیر بسزایی در افزایش سطح کمی و کیفی مراودات و بهره‌مندی مستمر از خروجی و نتایج آن دارد.

وی با اشاره به انجام سرمایه‌گذاری‌های بسیار توسط کشورهای مختلف برای هوشمندسازی و رقابت‌پذیری بخش حمل‌ونقل، توضیح داد: در این راستا هر ساله سازمان ملل متحد طرح‌هایی را با هدف توسعه و بهبود سیستم‌های حمل‌ونقلی کشورها ارائه می‌کند.

وی، ارتقای کیفیت فنی و دانش مدیریت سیستم‌های حمل‌ونقلی را در کنار تلاش برای کاهش هزینه حمل‌ونقل از جمله نکات بسیار مهم در این راستا بیان کرد و گفت: چگونگی اتخاذ سیاست‌های حمایتی دولت‌ها، کاهش هزینه عرضه کالای تولیدی به بازارهای مصرف یا کاهش هزینه‌های حمل مسافر نقش تاثیرگذار و انکارناپذیری در توان رقابت داخلی، اقتصاد ملی و بین‌المللی ایفا می‌کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: محدودیت‌های ناشی از تشدید شرایط تحریمی نتوانست صنعت حمل‌ونقل کشور را از حرکت بر روی ریل توسعه بازدارد؛ چراکه فعالان و دست‌اندرکاران این عرصه تمام تلاش خود را برای تقویت و ارتقاء این صنعت به کار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.