امحای ۲۵۰ تن اقلام خوراکی و بهداشتی توسط سازمان اموال تملیکی

 

سرپرست سازمان اموال تملیکی کشور با بیان اینکه امروز ۲۰۵ تا ۲۵۰ تن اقلام خوراکی، بهداشتی و دارو برای امحا به یکی از استان‌های دارای امکانات فرستاده می‌شود، گفت: برای اولین بار است که امحا به صورت کاملا استاندارد و با دریافت تمامی مجوزها صورت میگیرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، ابراهیم مولایی جم سرپرست سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کشور در خصوص روند امحا گفت: بسیاری از اقلام بهداشتی و خوراکی که فاقد مجوز هستند پس از ضبط در اختیار سازمان قرار می‌گیرد که براساس قانون قابلیت مصرف ندارند و باید امحا شوند. پس دریافت مجوزها لازم عملیات امحای این موارد که شامل 205 تن است و قابلیت مصرف ندارد امحا می‌شود.
وی گفت: برای اولین بار این کالاها به صورت کاملا استاندارد و براساس مجوزهای لازم بارگیری می‌شود این کالاها و به یکی دیگر از استان ها برای امحا منتقل می‌شود. این کالاها عموما مربوط برای گذشته است که اخیرا مجوزهای لازم اخذ شده است. این کالاها قطعا با نظارت در بازه زمانی کوتاه امحا می‌شوند.
سرپرست سازمان اموال تملیکی در خصوص امکانات اموال تملیکی تهران گفت: مکاتباتی با شهرداری تهران صورت گرفت اما همکاری های لازم تا امروز صورت نگرفته است و ما نتوانستیم این کار را تا به امروز انجام دهیم بنابراین این کار به یک شرکت که تمام امکانات لازم را دارد سپرده شده است.
وی در خصوص هم افزایی قوا برای حل مسائل و چالشهای سازمان اموال تملیکی گفت: این مسئله باید در عمل رخ دهد و همه دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند. وزیر اقتصاد نیز پیگیر طرح مصوبات و پیشنهادات در هیئات وزیران هستند که در صورتی که این موضوعات کارشناسی شده تصویب شود بخش زیادی از مشکلات را بر طرف خواهد شد.
ابراهیم مولایی جم ادامه داد: موانعی برای سازمان وجود دارد و بخش عمده انتقادات مربوط به قوانین و آیین‌نامه‌ها است. به طور مثال در حوزه ماشین آلات قوانین مربوط به صادرات و واردات را داریم که سبب شده این نوع کالاهای مستعمل در انبارها باقی مانده و ضوابط اجازه ترخیص از گمرک را نمی‌دهد. مواردی که مربوط به حوزه قانونی و آیین‌نامه‌های اجرایی است را اعلام کردیم.
وی افزود: یکی دیگر از مهم ترین مسائل این سازمان بحث ساختاری است در نتیجه ساختار باید اصلاح شود و در این مدت این مسائل را بررسی کردیم و امیدواریم سازمان اداری و استخدامی سریعتر به موارد ارائه شده پاسخ دهد تا بتوانیم اقدامات بعدی را دیگری کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.