رشد 3341 واحدی شاخص بورس تهران

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با رشد 3341 واحدی همراه شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز در ابتدای معاملات گرچه رشد قابل توجهی داشت، اما بعد از آن رو به تعدیل گذاشت، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 3342 واحد به رقم یک میلیون و 442 هزار و 586 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 1048 واحد به رقم 388 هزار و 999 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از 5 میلیون و 764 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 7.1 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 543 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 591 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین ارزش معاملات فرابورس هم بیش از 9 هزار و 101 میلیارد تومان شد با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار و 650 میلیارد تومان هم گذشت.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند گرچه میزان رشد شاخص‌ها نسبت به روز قبل زیر یک درصد بوده است. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.23 درصد رشد کردند، این دو شاخص با معیار هموزن 0.27 درصد افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور 0.25درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.31 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس فقط 0.14 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای فولاد خوزستان، پتروشیمی نوری، صنعتی گل‌گهر، مپنا، پتروشیمی شیراز و گروه بهمن بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد شستا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشت.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با رشد 61 واحد به رقم 20 هزار و 529 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 146 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه هم بیش از 362 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 1.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 285 هزار فقره معامله و به ارزش 9 هزار و 104 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، صنعتی مینو، پتروشیمی تخت جمشید، بیمه کوثر، جهان فولاد سیرجان و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشت.

با توجه به اینکه نرخ دلار در بازار آزاد رو به رشد است و از طرفی قرار شده است قیمت‌گذاری خودرو در ستاد تنظیم بازار انجام شود و قیمت خودرو اصلاح شود امروز سیگنال‌های مثبتی به بازار سرمایه روانه شد و باعث رشد شاخص کل شد.

در عین حال سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و کارشناسان توصیه می‌کنند، سرمایه‌گذاران حقیقی و غیرحرفه‌ای از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments