بندر لنگه رکورد زد؛ تخلیه هزار دستگاه خودرو در کمتر از 18 ساعت

 

برای نخستین‌بار در بندر تجاری لنگه، بیش از یک‌هزار دستگاه خودرو سواری طی مدت کمتر از ۱۸ ساعت تخلیه شد که این یک رکورد عملیاتی در بنادر کشور محسوب می‌شود.

به گزارش سی نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، قاسم عسکری‌نسب، مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت: تعداد ۱۰۳۲ دستگاه خودروسواری در مدت زمان کمتر از ۱۸ ساعت از ۱۳ شناور از سوی واحد بندری و دریایی بندرلنگه تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی، در طول ۱۱ سال گذشته رکوردی بی‌سابقه بوده است. وی افزود: این خودروهای ترانزیتی با شناورهای نظامی گنجوی۲، نظامی گنجوی ۴، نظامی گنجوی ۵، ژیان، امیدان ۵، مختار۲، شایان، ممتاز۲، ایران هرمز، عمرانی، گوهر دریا۱، سامیا و کیان۱ وارد بندر لنگه شده بود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه تفکیک اسکله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر کالاها، حذف زمان انتظار شناورهای حامل خودرو، ارائه خدمات ۲۴ ساعته خنکاری و خدمات دریایی، افزایش پس‌کرانه‌های مورد استفاده برای جابه‌جایی کالاهای داخلی، کاهش تشریفات اداری برای ترانزیت کالا و بهره‌برداری از سکوی ویژه بارگیری خودرو را  علت اصلی رونق فعالیت‌های ترانزیتی در این بندر اعلام کرد. عسکری‌نسب با اشاره به اینکه بندرلنگه دارای نزدیک‌ترین مرز دریایی به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس و به لحاظ ترانزیت خارجی خودرو نیز یکی از بنادر مهم کشور است، گفت: جایگاه راهبردی بندر لنگه می‌تواند زمینه‌ساز ترانزیت سایر کالاها همچون مواد غذایی نیز شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با حضور تجار و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در آینده‌ای نزدیک، ظرفیت‌های جدید ترانزیتی در بندر لنگه نیز شکوفا شود.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.