کیش، قشم در صدر سفرهای دریایی نوروزی

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۱۰ درصدی سفرهای دریایی در نوروز ۹۴ خبر داد و گفت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۹۳ تا ۱۴ فروردین ۹۴ به حدود ۸ میلیون مسافر و گردشگر در بنادر ایران و جزایر خلیج‌فارس خدمات‌رسانی شد.

به گزارش سی نیوز، هادی حق‌شناس با اشاره به اینکه پیش‌ از آغاز تعطیلات نوروزی (25 اسفند تا 14 فروردین) پیش‌بینی کردیم سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در نوروز امسال 10 درصد افزایش یابد که این پیش‌بینی محقق شد، افزود: در نوروز 94 هم شاهد افزایش گردشگری دریایی و هم سفر دریایی بودیم. البته منظور از سفر دریایی این است که مسافر در یک بندر سوار و در یک بندر دیگر پیاده شود، منظور از گردشگری دریایی نیز این است که همان نقطه که مسافر سوار می‌شود در همان نقطه هم پیاده شود.

وی بیشترین مقصد گردشگران و مسافران دریایی را جزایر کیش، قشم و هرمز اعلام کرد و گفت: تقریبا 50 درصد مقصد سفرهای دریایی و گردشگری کشور جزیره قشم بوده است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که تعداد جابجایی مسافر و گردشگر دریایی در نوروز امسال حدود 8 میلیون نفر بوده است، ادامه داد: عدد واقعی سفر 4 میلیون نفر است، اما چون یک نفر در یک بندر سوار و در یک بندر دیگر پیاده می‌شود در سنوات گذشته این عدد در 2 ضرب می‌ کنند. به عنوان مثال مسافری در بندر شهید حقانی سوار و در قشم پیاده می‌شود و بنادر شهید حقانی و قشم به‌طور جداگانه این سفر را محاسبه می‌کنند.

او با اشاره به این‌که در نوروز امسال 75 کشتی مسافری به جابجایی مسافران اختصاص یافته بود، به تسنیم گفت: از این تعداد 13 لنج مسافری بود که در ایام نوروز برای پاسخگویی به تقاضای مسافری اضافه شد. 31 دستگاه لندی‌گرافت نیز برای حمل خودرو به جزایر کیش، قشم و هرمز در نوروز امسال اقدام به خدمات‌رسانی به مسافران کردند.حق‌شناس با بیان این‌که در مجموع 106 فروند شناور مسافری و لندی‌گرافت در ایام نوروز امسال در خلیج‌فارس فعال بودند، تاکید گرد: تعداد صندلی شناورهای مسافر در ایام نوروز امسال  6000 هزار صندلی بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments