کمبود نیروی آموزش دیده در بخش دریایی کشور

مراسم تودیع و معارفه معاون سابق امور دریایی و معاون سابق توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی صبح امروز در سالن آمفی تئاتر این سازمان بنادر و دریانوردی برگزارشد.

به گزارش سی نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم با تاکید بر اینکه روند توسعه و تجهيز بنادر کشور با وجود تحريم‌ها و مشکلات موجود نبايد متوقف شود، افزود: این سازمان برای تجهیز و توسعه بنادر جنوبی و شمالی کشور، باید از توان بخش‌خصوصی در سرمایه‌گذاری بخش بندری استفاده کندتا در توسعه دریامحور به موفقیت برسد.

محمد سعيدنژاد در ادامه به کمبود نیروی انسانی آموزش دیده دریانورد اشاره کرد و گفت: با توجه به اشتغال 140 هزار نیروی آموزش دیده دریایی در حال حاضر فعال هستند اما باز با کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه هستيم.

به گفته وی، آموزش نیروی انسانی دریایی باید در تمامی مراکز به ویژه مراکز دانشگاهی جدی پیگیری شود. معاونت دريايي سازمان بنادر مسئوليت اين مهم را به طور جدي بر عهده دارد.

سعيدنژاد با تاکيد بر اهميت ایجاد فرهنگ عمومي توجه به دريا در بین مردم ادامه داد: فرهنگ دريايي باید در تمامی سطوح و بخش‌های ایران نهادینه شود.

وي با گراميداشت روز مهندس و اشاره به تلاش جامعه دریایی و بندری کشور هنگام جنگ تحمیلی، گفت: با تلاش مجموعه دریایی کشور چه در بخش کشتیرانی جمهوري اسلامي ايران، چه در شرکت ملي نفتکش و چه در بخش بنادر و بخش خصوصی هرگز جریان ورود و خروج کالا به کشور، در هشت سال دوران جنگ قطع نشد.

او با اشاره به تلاش دیپلماتیک ایران در برداشته شدن تحریم‌ها، افزود: امیدواریم با تلاش خستگی ناپذیر دستگاه دیپلماسی کشور در و نتیجه گرفتن از مذاکرات هسته‌ای، تحریم‌های ظالمانه علیه ایران برداشته شود. هرچند اطمینان داریم در صورت تداوم تحریم، این دوران هم با آمادگی کامل مهندسان کشور پشت سر گذاشته می‌شود و همه از آن سربلند بیرون می‌آییم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments