کمبود محوطه مهمترین چالش بندر نوشهر

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: ساخت راه دسترسی و اجرای سامانه رسوبگیر بندر نوشهر علاوه بر افزایش چشمگیر ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر باسابقه موجب جهش اقتصادی و اشتغالزایی در غرب استان می‌شود.
به گزارش مانا، منوچهر تاتینا در جریان بازدید معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از بندر نوشهر، تعمیرات اساسی سه دستگاه جرثقیل بکرا، تعمیرات اساسی و زیر آبی لایروب ارس و شناور ناجی، نصب و راه‌اندازی سیستم جدید مخابراتی و جمع‌آوری تجهیزات قدیمی، تکمیل ساختمان جدید گمرک، پیشرفت 70 درصدی پروژه‌های برج کنترل و ساختمان عملیاتی بندر نوشهر، احداث سیلوی غلات و انبارهای جدید سرپوشیده را از مهمترین پروژه‌های انجام شده و یا در دست اقدام اداره کل بر شمرد.
تاتینا افزود: برای اولین بار حدود 510 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش‌خصوصی برای مشارکت در ساخت انبارهای سرپوشیده و مخازن نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر به امضاء رسید که 180 میلیارد ریال آن در حال اجرا و بقیه در حال اجرایی شدن است.
وی نبود راه دسترسی و کمبود محوطه را از مهمترین چالش‌های پیش روی بندر نوشهر عنوان کرد و خواستار حمایت‌های همه جانبه سازمان برای رفع این مشکلات شد.
مدیر کل بنادر مازندران با بیان اینکه 487 کیلومتر از سواحل کشور در استان مازندران واقع شده است، ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته با شیوع پدیده دریاخواری و تجاوز به حریم دریا، در بیشتر مناطق ساحلی استان راه دسترسی عموم مردم به ساحل قطع شده است.
وی احداث راه دسترسی، بازسازی اسکله غربی، احداث سامانه رسوبگیر تملک اراضی 200 هکتاری برای ایجاد بندر خشک را از مهمترین طرح‌های مطالعاتی برای برون رفت بندر نوشهر از وضعیت فعلی برشمرد و خواستار حمایت معاونت توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی برای اجرای این طرح‌ها شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments