کشتی بزرگ کانتینری خط فرانسه در راه ایران

پس از توافق ایران و ۱+۵ و از سر گیری تعاملات تجاری با ایران، نخستین کشتی بزرگ کانتینری خط فرانسوی CMA CGM نیمه مرداد 1394 در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرد.

به گزارش سی نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه این کشتی کانتینری 363 متر طول و 15.5 متر آبخور، گنجایش 11.5 هزار TEUکانتینر را دارد، افزود: این خط کشتیرانی فرانسوی سومین خط بزرگ کشتیرانی دنیاست.

ابراهیم ایدنی با تاکید بر اینکه بر اساس زمان‌بندی، این کشتی که به سرویس CIMEX تعلق دارد، قرار است در پایانه شماره 2 کانتینری بندر شهید رجایی پهلو بگیرد و 900 TEU  کانتینر را تخلیه و بارگیری کند، تصریح کرد: کشتی بزرگ کانتینری خطCMA CGM  که از مبدأ خاور دور عازم آب‌های خلیج فارس شده، 10 بندر بزرگ کانتینری را برای پهلوگیری در طول مسیر دریایی خود انتخاب کرده که بندر شهید رجایی به علت داشتن استاندارهای بین‌المللی یکی از این بنادر محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که بندر شهید رجایی امکان پهلوگیری کشتی های نسل هفتم را دارد، اضافه کرد: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی و گشایش تعاملات تجارت بین‌المللی با ایران، زمینه بازگشت کشتی‌های غول پیکر کانتینری در این بندر فراهم شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments