کشتی اقیانوس‌پیمای ایرانی به پس از تعطیلات نوروزی به‌آب انداخته می‌شود

رئیس مؤسسه اقیانوس‌شناسی از به آب‌اندازی نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای تحقیقاتی ایرانی به پس از تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: مرحله تست و به‌آب‌اندازی شناور تحقیقاتی در بندرگاه در آینده نزدیک انجام می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از تسنیم، وحید چگینی با اشاره به اینکه کشتی اقیانوس‌پیمای تحقیقاتی از نظر ساختمان و تجهیزات مورد نیاز به سیستم‌های ناوبری و اقیانوس‌شناسی که بعداً باید در کشتی نصب شود، مشکلی ندارد، افزود: این کشتی سه روز در آب بود و مشکلی نداشت. اما برای ادامه تکمیل آن دوباره به خشکی منتقل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشتی مشکلی به‌لحاظ فنی ندارد، مرحله به‌آب‌اندازی قابل انجام بود، منتها تصمیم گرفته شد زمانی شناور به‌صورت رسمی به‌آب‌اندازی شود که آماده حرکت به‌طرف خارج از بندر باشد.

رئیس مؤسسه اقیانوس شناسی با بیان اینکه می‌خواستیم مرحله به‌آب‌اندازی را با حضور دو وزیر و معاونت فناوری ریاست‌جمهوری انجام دهیم، گفت: اما آقایان ترجیح دادند برای به‌آب‌اندازی زمانی بیایند که کشتی آماده عملیات شده باشد.

وی تأکید کرد: مساله تست و به‌آب‌اندازی کشتی در کنار بندرگاه که یک مرحله از تست‌های لازم شناور است در آینده انجام می‌شود. اکنون هم تکمیل بخش‌های باقی‌مانده از جمله پارتیشن‌ها و آماده کردن محل اقامت پرسنل کشتی و نیروهای محقق در حال انجام است.

قرار بود نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای تحقیقاتی ایران همزمان با برگزاری شانزدهمین همایش صنایع دریایی (آذرماه) به‌آب‌اندازی شده و وارد فاز عملیاتی شود که این وعده محقق نشد. پس از آن وعده این کار همزمان با دهه فجر داده شد که رئیس مؤسسه ملی اقیانوس شناسی یک بار دیگر وعده به‌آب‌اندازی و عملیاتی شدن این کشتی را در بهار سال آینده داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments