کشتی‌سازی اروندان با تورم قراردادها روبروست

مدیرعامل کشتی سازی اروندان گفت: قرارداد ساخت 9 فروند شناور در کشتی سازی اروندان منعقد و برای تامین اعتبار از سوی شورای‌عالی صنایع دریایی به این شورا معرفی شده است.
ghamgin
به گزارش سی نیوز، ارسلان غمگین با اشاره به تایید قرارداد از سوی شورای‌عالی صنایع دریایی افزود: این شورا پس از تایید، قرارداد را به صندوق توسعه صنایع دریایی ارجاع داده و این صندوق از چهار فروند شناور خدماتی DP2، یک فروند آن را به بانک معرفی کرده است و سه فروند دیگر هم به زودی معرفی می‌شوند.
وی با بیان اینکه شرکت سفارش دهنده در حال حاضر در پی جمع آوری تضامین، اسناد و مدارک برای بانک است درباره اعلام زمان پیش پرداخت این سفارشات ادامه داد: بر اساس گفته سفارش دهنده در اوایل سال آتی بخش اول مبلغ، پرداخت می‌شود.
مدیرعامل کشتی سازی اروندان با اعلام آمادگی برای شروع عملیات گفت: در حال حاضر تمامی امور اولیه برای شروع علمیات مهیاست و با اولین پیش پرداخت عملیات ساخت شناورها شروع می‌شود.
وی درباره زمان تحویل شناورهای خدماتی هم افزود: برای تحویل اولین شناورDP2؛ مدت 24 ماه زمان در نظر گرفته شده اما برای ساخت شناورهای دوم، سوم و چهارم 20 ماه زمان نیاز است.
مدیرعامل کشتی سازی اروندان با اشاره به تعداد قراردادها وساخت شناورها اضافه کرد: درماه‌های دی و بهمن امسال هفت قرارداد برای ساخت 9 شناور شامل چهارفروند بارج پنج هزار تنی، یک فروند بارج موتوردار پنج هزار تنی، یک فروند شناور یوتیلیتی بوت 40 متری، دو فروند شناور کروبوت 42 متری و یک فروند شناور بارج سه هزار تنی منعقد شده است.
غمگین با اشاره به مبلغ قراردادها گفت: در طول مدت اخیر حدود 200 میلیون دلار قرارداد منعقد که 120میلیون دلار آن در سال‌های 92 و 93 وحدود 870 میلیارد ریال در دو ماه اخیر سال 94 منعقد شده است.
وی همچنین تاکید کرد: درحال حاضرمذاکراتی برای عقد قرارداد برای پنج فروند کروبوت؛ یک فروندهتل بارج با فضای کارگاهی وهمچنین یک فروند بارج ده هزارتنی، یک فروند یدکش5500اسب بخار و یک فروند شناورکانتینربر پنج هزارتنی در جریان است.
مدیرعامل کشتی سازی اروندان افزود: قرارداد یک فروند شناورکانتینربر، یک فروند شناور بارج 10 هزار تنی و یک فروند شناوریدکش ASD 6000اسب بخار اواخراین هفته بین شرکت کشتی سازی اروندان و یکی از سفارش دهندگان منعقد شد.
وی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه شرکت کشتی سازی اروندان با تورم انعقاد قراردادها روبرواست و امیدوار است با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی و شورای‌عالی صنایع دریایی ازعهده این وظیفه مهم برآید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments