کشتیرانی كاسكو چین 53 كشتی جدید خرید

با تأمین وام 1.75 میلیارد دلاری از بانك صادرات-واردات چین(Cexim)، شركت كشتیرانی كاسكو اقدام به خرید 53 كشتی جدید می‌كند.

به گزارش سی نیوز، بزرگ‌ترین شركت كشتیرانی چین با هدف جوان‌سازی ناوگان خود اقدام به خرید كشتی‌های جدید می‌كند و مبلغ وام 1.75 میلیارد دلاری به صورت اقساط و قبل یا پس از تحویل كشتی و در میان سال‌های 2015 تا 2018 دریافت می‌شود.

براساس این گزارش كشتی‌های جدید شامل شش كشتی تانكر بزرگ 300 هزار DWT ، پنج كانتینربر 9هزار و 400 TEU، یك کشتی نیمه شناور 90 هزار DWT و 10ها كشتی حمل فله با موتور حافظ محیط‌ زیست است.

این کشتی‌های خریداری شده جایگزین 100 كشتی قدیمی می‌شود كه شركت كاسكو در طول دو سال گذشته به دست اوراق سپرده است.

براساس گفته‌های مقامات این شركت، تمامی كشتی‌های جدیدالورود، به سیستم‌های حفاظت از محیط‌ زیست مجهز بوده و موجب كاهش 20 درصدی سوخت مصرفی در ناوگان این كشتیرانی می‌شود.

دولت چین برای تقویت صنعت كشتی‌سازان این كشور اقدام به وضع قوانینی کرد تا نرخ خرید كشتی‌های اوراق را به میزان 50 درصد افزایش دهد. این اقدام باعث می‌شود كشتیرانی‌ها با رغبت بیشتری كشتی‌های فرسوده خود را اوراق کرده و اقدام به خرید كشتی‌های جدید و جوان‌سازی ناوگان خود كنند. دولت همچنین تسهیلات ویژه‌ای از طریق بانك در اختیار خریداران چینی كشتی قرار می‌دهد.

مبلغ وام خرید كشتی در چین طی سال گذشته به شش میلیارد دلار رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments