کشتیرانی دریای خزر شرکت برتر شد

شرکت کشتیرانی دریای خزر در نخستین همایش توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و ترکمنستان به عنوان شرکت برتر انتخاب و لوح تقدیر دریافت کرد.
به گزارش سی نیوز، در این همایش که عصر ديروز و با هدف آشنایی با نحوه ورود به بازارهای هدف صادراتی و وارداتی در کشور ترکمنستان، افزایش سرعت تجارت و ترانزیت در بخش حمل و نقل دریایی و ریلی و افزایش سهم صادرات به کشور ترکمنستان  در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد شرکت کشتیرانی دریای خزر به عنوان شرکت برتر انتخاب و  لوح تقدیردریافت کرد.
بر اساس این گزارش، علی اکبر غنجی مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در این همایش، حمل و نقل دریایی را امن ترین و ارزانترین نوع حمل و نقل در دنیا برشمرد و گفت: کشتیرانی دریای خزر به عنوان زیر مجموعه گروه هلدینگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن 24 فروند کشتی بزرگترین ناوگان ملی کشور در دریای خزر است که قابلیت حمل Door-to-Door را نیز داراست.
وی افزود: کشتیرانی دریای خزر بیش از 500 دستگاه کانتینر در اختیار دارد که می تواند آنها را برای حمل بارهای خرد و کلان در اختیار متقاضیان قرار دهد.
غنجی با بیان اینکه ناوگان کشتیرانی دریای خزر قادر است از 2500 تا 7 هزار تن کالا را به راحتی حمل کند ادامه داد: این شرکت از مبادی جنوبی بندرعباس تا شمال کشور در بندر امیرآباد، انزلی و نوشهر و ترکمنستان دپوی کالا را انجام می‌دهد.
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر تصریح کرد: در حالیکه بهترین خط حمل و نقل دریایی در دریای خزر مهیا است متاسفانه از این خط بیشتر در حمل موادی مانند سیمان و کلینکر استفاده می‌شود که خام فروشی و خروج یارانه‌ها به بیرون است.
وی از بازرگانان فعال در حوزه ترکمنستان تقاضا کرد در مباحث صادراتی، حمل و نقل دریایی را به عنوان یکی از راه های مناسب حمل و نقل در نظر داشته باشند و اگر به حمل بارهای بزرگ فکر می کنند و سرعت و زمان برایشان مهم است حمل و نقل دریایی این مزایا را برای آنها به همرا ه دارد.
غنجی با اشاره به اینکه کشتی‌های کشتیرانی دریای خزر در کمتر از 18 ساعت بندر امیرآباد تا بندر ترکمن باشی را طی می‌کنند، به وجود کانتینرهای یخچالی برای صادرات میوه اشاره کرد و گفت: کشتیرانی دریای خزر می‌تواند با استفاده از گروه هلدینگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تمامی کالاها حتی در زمینه سوخت و نفت را از ترکمنستان به سایر نقاط دنیا حمل کند.
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر افزود: در خصوص حمل با کانتینر هیچ محدودیتی وجود ندارد و کشتی‌های کشتیرانی درياي خزر مي توانند از یک تا150 کانتینر را حمل کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments