کاهش 81 درصدي واردات به بندر شهيد باهنر بندرعباس

مدير اداره بنادر و دريانوري شهيد باهنر بندرعباس گفت: در فروردين امسال سه هزار و 134 تن کالاي غير نفتي به اين بندر وارد شده که در مقايسه با مدت مشابه پارسال 81 درصد کاهش داشته است.
به گزارش سی نیوز، محمد محسني با اشاره به اینکه در اين مدت 68 هزار تن انواع کالاي نفتي و غيرنفتي در اين بندر تخليه و بارگيري شده که در مقايسه با مدت مشابه سال 93 معادل 33 درصد رشد داشته است، افزود: در اين مدت همچنین 34 هزار و 218 تن کالاهاي غير نفتي و 34 هزار و 160 تن کالاي نفتي از اين بندر صادر شده است.
وی مواد شيميايي، کشاورزي، مواد معدني، قير، ميوه و تره بار، مواد پروتيني، آهن آلات و مصالح ساختماني را از جمله کالاهاي صادراتي برشمرد که از بندر باهنر به کشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس و کشورهاي حوزه اقيانوس هند صادر مي‌شود و در ادامه گفت: همچنین برنج، خشکبار، مصالح ساختماني، خودرو، پارچه، لوازم خانگي و ماشين آلات راهداري از جمله کالاهاي وارداتي است که از طريق بندر شهيد باهنر روانه بازارهاي داخلي کشور مي شود.
مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر ادامه داد: امسال در بخش عمليات کانتينري اين بندر 106 تي اي يو کانتينر تخليه و بارگيري شده که رشد 2/5 برابري نسبت به فروردين پارسال داشته است.
دسترسي به آب هاي آزاد جهان از خليج فارس، اتصال به شبکه بين المللي راه آهن و شبکه راه هاي بين المللي، نزديکي به مناطق آزاد قشم و بنادر تجاري خليج فارس از ويژگي هاي بندر شهيد باهنر بندرعباس است.
کشتي هايي با ظرفيت 30 هزار تن و آبخور 10 و نيم متر در اين بندر پهلو مي گيرند، صادرات کالاهاي نفتي و غيرنفتي و مسافربري از ديگر ويژگي هاي بندر شهيد باهنر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments