کاهش 1 درصدی جابجایی مسافر دریایی در سه ماه نخست سال

بر اساس آخرین آمار سازمان بنادر و دریانوردی ایران در فصل بهار، شش میلیون و 284 هزار و 945 مسافر از طریق بنادر ایران جابه‎جا شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یک درصدی داشته است.

به گزارش سی نیوز، از تعداد مسافران نامبرده، سه میلیون و 143 هزار و 66 نفر، مسافر ورودی و سه میلیون و 141 هزار و 429 نفر، مسافر خروجی به هفت بندر خرمشهر، شهیدباهنر، شهیدحقانی، لنگه، بوشهر، قشم و گناوه بودند.

از آنجایی که آمار مسافری بندر قشم به عنوان سردمدار بنادر مسافری کشور، نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است، افزایش چشمگیر فعالیت مسافری در بنادر دیگر نتوانسته است موجب ایجاد تغییرات عمده‎ای در آمار کل مسافری شود زیرا وزنه سنگین ترازوی عملکرد مسافری بنادر در دست بندر قشم بوده است و وزنه‌های بنادر دیگر که بسیار بسیار از وزنه قشم سبک‌تر است نتواسته آمار را تکان دهد.

گفتنی است، بیشترین آمار مسافران دریایی به بندر قشم اختصاص داد به صورتی که این بندر در سه ماهه نخست امسال مرکز تردد پنج میلیون و 392 هزار و 26 نفر مسافر دریایی بوده است. فعالیت مسافری بندر قشم بر اساس آخرین آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

همچنین در سه ماهه نخست امسال، 795 هزار و 751 مسافر از طریق بندر شهیدحقانی جابه‎جا شدند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

فعالیت مسافری بندر بوشهر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش داشته است زیرا فعالیت این بندر از جابه جایی بیش از 34 هزار مسافر در فصل بهار سال گذشته به 28 هزار و 732 مسافر در فصل بهار امسال رسید.

بندر گناوه با افزایش 17 درصدی فعالیت مسافری مواجه شده است زیرا 21 هزار و 115 مسافر از راه دریا در این بندر جابه جا شده‌اند.

بندر لنگه یکی از بنادری است که فعالیت مسافری خود را بهبود بخشیده است به صورتی که با افزایش 18 درصدی محل تردد 20 هزار و 785 مسافر بوده است.

در بندر خرمشهر نیز 16 هزار و 727 مسافر دریایی جابه جا شدند و موجبات افزایش 32 درصدی فعالیت مسافری این بندر را فراهم کردند.

آخرین بندر مسافری کشور بندر شهیدباهنر است که با جابه‌جایی 9 هزار و 359 مسافر بهبود 27 درصدی را در پرونده خود ثبت کرده است.

بر اساس گزارش اعلام شده، اگر بنادر مسافری کشور را به لحاظ تراکم مسافران دسته بندی کرده ودر یک جدول قرار دهیم بنادر به ترتیب بندر قشم، بندر شهیدحقانی، بندر بوشهر، بندر گناوه، بندر لنگه، بندر خرمشهر و بندر شهیدباهنر قرار می گیرند. اما اگر با شاخص بهبود فعالیت مسافری دسته‌بندی کنیم اول از همه بندر خرمشهر در صدر می‌نشیند و پس از آن، بنادر دیگر به ترتیب بندر شهیدباهنر، بندر لنگه، بندر گناوه، بندر قشم، بندر بوشهر و در آخر بندر شهیدحقانی قرار می‎گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments