پیش بینی رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی صادرات از بندر شهید رجایی

معاون عملیات بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صادرات بیش از ۳.۶ میلیون تن انواع محصولات فولادی از بزرگترین بندر تجاری کشور در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش سی نیوز، «محمد علی اصل سعیدی پور» آهن آلات ساختمانی، اسلب استیل، شمش آلومینیوم و مس، گنداله و رول و ورق آهن را از جمله مهم ترین کالاهای صادراتی دانست.

وی افزود: ۱۳ پست اسکله با آبخور ۱۲ و نیم متر برای تردد کشتی های کالای متفرقه بر اقیانوس پیما اختصاص یافته است.

سعیدی پور پیش بینی کرد، در سال ۹۵ صادرات انواع محصولات فولادی ۱۰ تا ۱۵ درصد از این بندر افزایش یابد.

این مقام مسئول اضافه کرد: با مدیریت صحیح فرایند عملیات و استفاده بهینه از فضاهای عملیاتی، اختصاص به موقع کشنده ها پای کشتی و شبانه روزی کردن فعالیت ها نرم عملیات ۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، معاون عملیات بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بطور کلی در حال حاضر روزانه شاهد تردد کشتیهای حامل محصولات فولادی در بندر شهید رجایی هستیم.

وی بیان کرد: شرکت ها هم اکنون بجای صادرات مواد خام به فرآورده های مواد معدنی متمرکز شده اند.

سعیدی پور در ادامه وجود تجهیزات پیشرفته بندری و دریایی، شبکه های بانکی، بیمه، و آی تی را عامل کلیدی تسهیل فعالیت سرمایه گذاران در بخش صادرات غیرنفتی بزرگترین بندر تجاری کشور عنوان کرد.

به گفته این مقام مسئول، فعالیت سرمایه گذاران بخش صادرات در بندر شهید رجایی بدون پرداخت سود و عوارض گمرکی و با معافیت های مالیات بر ارزش افزوده انجام می شود.

وی در پایان اضافه کرد: هم اکنون با مکانیزه کردن فعالیت های تخلیه و بارگیری، صفافی بار و ترخیص کالا ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی ۱۰۰ میلیون تن است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments