پهلوگیری ۱۷ خط کشتیرانی جهان در بنادر ایران

وزیر راه شهرسازی در سفر استانی به چهارمحال و بختیاری با حضور در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و مسکن که با حضور مقامات و مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به وضعیت حمل ونقل دریایی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۷ خط کشتیرانی بین‌المللی خطوط خود را به صورت مستقیم به ایران تنظیم کرده‌اند و کشتی‌ها مستقیم در بنادر شهید رجایی و چابهار پهلوگیری می‌کنند.

به گزارش سی نیوز، «عباس آخوندی» در ادامه توضیحات خود در خصوص حمل و نقل دریایی گفت: کریدورهای جهانی همگی به یکدیگر متصل هستند، به همین خاطر استان چهارمحال وبختیاری قرار است به خوزستان برای دسترسی به دریا متصل شود. تا پیش از این دولت متاسفانه به دلیل بی‌تدبیری‌ها اکثر خطوط کشتیرانی جهان باید برای تخلیه بارمقصد ایران در کشوهای جنوب خلیج‌فارس می‌رفتند و ما مجبور بودیم با استفاده از کشتی‌های فیلری مجدد کالاها را بارگیری و به بنادر کشور منتقل کنیم.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۷ خط کشتیرانی بین‌المللی خطوط خود را به صورت مستقیم به ایران تنظیم کرده‌اند و کشتی‌ها مستقیم در بنادر شهید رجایی و چابهار پهلوگیری می‌کنند که هزینه کمتری ایران پرداخت می کند و امکان صادرات و واردات بیشتر داریم و می‌توانیم موقعیت بهتری در صحنه حمل و نقل دریایی جهان داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به وضعیت حمل و نقل ریلی اشاره کرد و گفت: ضمن اینکه در حال گسترش شبکه ریلی داخلی و ارتقا نقاط گلوگاهی به دو، سه و چهار خطه هستیم، در حال اتصال شبکه ریلی ایران به راه‌آهن کشورهای منطقه هستیم که در قالب این برنامه در حال متصل شدن به آذربایجان و عراق هستیم و پیش‌تر توانستیم از این طریق به ترکمنستان و ترکیه نیز مرتبط شویم.

آخوندی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که قطار برنامه‌ای بین ایران-چین، ایران-روسیه و ایران- اروپا داشته باشیم و این در حوزه حمل و نقل  مسافر می‌تواند برای ایران ارزش افزوده برقرار کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments