پرداخت وام به شناورهای ایرانی توسط بانک صنعت و معدن

دبیر شورای عالی صنایع دریایی گفت: براساس طرحی که در این شورا تصویب شده شناورهای ساخت داخل تا 80 درصد تسهیلات از طریق بانک صنعت و معدن دریافت می‌کنند.
به گزارش سی نیوز، در اختتامیه بیست و سومین همایش ارگان‌های دریایی احمد رفعت افزود: بر این اساس 10 درصد از آورده نقدی را کارفرما، 10 درصد دیگر را شرکت سازنده و 80 درصد بقیه را بانک تقبل کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح لازم است قرارداد معتبری بین خریدار و سازنده وجود داشته باشد، ادامه داد: زمانبندی قابل کنترلی نیز در قرارداد لحاظ شود.
رفعت با اشاره به اینکه برای ساخت 90 درصد از کشتی‌های مورد نیاز در داخل امکان ساخت وجود دارد تصریح کرد: شورای عالی صنایع دریایی در گذشته نتوانست تأثیرگذار باشد اما از این پس ساخت شناور و سازه‌های دریایی از طریق این شورا مورد توجه قرار می‌گیرد.
دبیر شورای عالی صنایع دریایی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها و زنجیره تأمین صنایع دریایی یکی از الزامات مورد توجه شورای عالی صنایع دریایی است ادامه داد: رسیدگی به مشکلات منابع مالی نیز مورد توجه این شوراست. همچنین دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی وظیفه دارد ارگان‌های دریایی را نیز هماهنگ کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.