پرداخت وام به شناورهای ایرانی توسط بانک صنعت و معدن

دبیر شورای عالی صنایع دریایی گفت: براساس طرحی که در این شورا تصویب شده شناورهای ساخت داخل تا 80 درصد تسهیلات از طریق بانک صنعت و معدن دریافت می‌کنند.
به گزارش سی نیوز، در اختتامیه بیست و سومین همایش ارگان‌های دریایی احمد رفعت افزود: بر این اساس 10 درصد از آورده نقدی را کارفرما، 10 درصد دیگر را شرکت سازنده و 80 درصد بقیه را بانک تقبل کرده است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح لازم است قرارداد معتبری بین خریدار و سازنده وجود داشته باشد، ادامه داد: زمانبندی قابل کنترلی نیز در قرارداد لحاظ شود.
رفعت با اشاره به اینکه برای ساخت 90 درصد از کشتی‌های مورد نیاز در داخل امکان ساخت وجود دارد تصریح کرد: شورای عالی صنایع دریایی در گذشته نتوانست تأثیرگذار باشد اما از این پس ساخت شناور و سازه‌های دریایی از طریق این شورا مورد توجه قرار می‌گیرد.
دبیر شورای عالی صنایع دریایی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها و زنجیره تأمین صنایع دریایی یکی از الزامات مورد توجه شورای عالی صنایع دریایی است ادامه داد: رسیدگی به مشکلات منابع مالی نیز مورد توجه این شوراست. همچنین دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی وظیفه دارد ارگان‌های دریایی را نیز هماهنگ کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments