پایان تعمیرات اساسی اسکله‌های بندر شهید باهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پایان تعمیرات اساسی اسکله‌های بندر این منطقه با تلاش متخصصان ایرانی برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: کار تعمیرات اساسی اسکله‌های ١ تا ٦ بندر شهید باهنر به طول ٩٠٠ متر از نیمه دوم سال ٩٢ آغاز شد و در مدت کمتر از ١٨ ماه به پایان رسید.

به گزارش سی نیوز، محمد محسنی افزود: برای انجام این تعمیرات ٧٠ میلیارد ریال هزینه شده که با مهندسی ارزش ساخت کار استاپر( متوقف کننده خودرو کنار اسکله) از چوب‌های موجود در بندر ٤ میلیارد ریال صرفه جویی در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه در  ٣٧ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این برای نخستین بار است که تعمیرات اساسی اسکله‌های بندر شهید باهنر به دست مهندسان داخلی انجام شده است، ادامه داد: تا پیش از این تعمیرات اسکله های بندر شهید باهنر به دست مهندسان ایتالیایی انجام می‌شد.

محسنی اعمال پوشش مناسب برای جلوگیری از خوردگی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی با استفاده از بتن‌های با مقاومت بالا و نفوذپذیری کم، رنگ آمیزی و تعویض ٣٠ عدد ضربه گیر شناورهای چوبی و فلزی از جمله مراحل اجرایی این طرح برشمرد و گفت: افزایش ایمنی پهلوگیری و توان عملیاتی تخلیه و بارگیری، کاهش زمان انتظار شناورها و ظرفیت پذیرش کشتی های با ظرفیت ٤٥هزار تن از مزایای این عملیات تعمیراتی است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون ٦ فروند شناور فلزی می توانند در این بندر به طور همزمان پهلو بگیرند، اضافه کرد: شرایط نامناسب محیطی منطقه خلیج فارس و افزایش تخیله و بارگیری، موجب وارد شدن آسیب جدی به سازه‌ های دریایی اسکله‌هاست.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به اینکه سال گذشته این بندر با ١٠ متر آبخور رتبه نخست صادرات کالاهای یخچالی را در کشور به خود اختصاص داد، پیش بینی کرد امسال  ٢,٥میلیون تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments