پاسخ مثبت دولت به مطالبه 60ساله بوشهری‌ها

تبدیل شدن بندر بوشهر به بندر آزاد ، 60 سال است که از سوی مردم مطرح و با توجه به ظرفیت‌های مختلف مطالبه می‌شود، موردی که دولت یازدهم به آن پاسخ مثبت داده است.
به گزارش سی نیوز، مصطفی سالاری استاندار بوشهر در نشست با مسوولان امور صنفی استان بوشهر با بیان این مطلب، افزود: بندر آزاد تجاری و صنعتی بوشهر درهیات دولت تصویب شده است و اکنون این لایحه درکمیسیون‌های مجلس درحال بررسی است و تصویب این طرح، تحول مهمی در استان بوشهر ایجاد می‌کند.
وی ادامه داد: برای استفاده بهینه از این ظرفیت مهم اقتصادی برای استقرار واحدهای مختلف صنفی، صنعتی، تجاری، خدماتی و اجرای طرح‌های گوناگون، طرح جامع بندر آزاد بوشهر تدوین می‌شود.
استاندار بوشهر گفت: بندر آزاد بوشهر دارای مزایای گوناگونی است که اصناف بوشهر باید از این مزایا بهره‌مند شوند. باتوجه به اینکه بندر بوشهر یکی از مبادی ورود خودروهای خارجی است لازم است در محدوده بندر آزاد بوشهر مکانی برای شهرک خودرو ایجاد شود.
سالاری افزود: اصناف در بیشتر امور اجتماع کارگشا و به عنوان سرمایه‌های مهم اجتماع محسوب می‌شوند که مورد اعتماد همگان هستند .
وی با تاکید بر ایجاد خط راه آهن بوشهر و اتصال آن به خط راه آهن سراسری گفت: استان بوشهر دارای زیرساخت‌های مهم بندری است که باید به خط راه آهن متصل شود که این مهم سبب رونق مهم اقتصادی استان و اتصال به آسیای میانه می‌شود.
استاندار بوشهر ادامه داد: اجرای طرح راه آهن بوشهر از اولویت های دولت است که با حل مشکل فاینانس خارجی آن ساخت این طرح تسریع می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.