وضعیت گردشگری دریایی، در شأن ایران نیست

مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر درباره عدم حضور جدی بخش خصوصی در حوزه جابجایی مسافربه کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: به دلیل نبود حمایت و فقدان فرهنگ سفر دریایی این حوزه سود ده نبوده و نیست. شرکت والفجر بعنوان یک رسالت این فعالیت را انجام می‌دهد تا ارتباط ایران و حوزه خلیج فارس به قوت خود پایداربماند.
به گزارش سی نیوز، کاپیتان منصوراسلامی با اشاره به اینکه شرکت کشتیرانی والفجر به عنوان یک شرکت حمل و نقل دریایی حدود سی سال است که در حوزه جابجایی مسافروحمل بار درحوزه خلیج فارس فعال بوده است و تاکید به مشکلاتی که در حوزه جابجایی مسافر و گردشگری وجود دارد، افزود: متاسفانه در حوزه جابجایی مسافر و گردشگر، فرهنگ‌سازی صورت نگرفته است ومتولی واقعی وجود ندارد. مقوله مسافرت دریایی منحصربه جابجایی مسافر ازیک نقطه به نقطه دیگر نیست، بلکه همراه با جاذبه ها و فرهنگ دریایی است که باید در این باره  کار جدی صورت پذیرد، لذا با مشخص شدن متولی گردشگری دریایی اتصال واقعی همه حلقه‌های این صنعت ایجادا می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه بیشتر سهم در حوزه جابجایی مسافری و سفرهایی دریایی حوزه خلیج فارس برعهده شرکت والفجر است اضافه کرد: تا امروز این شرکت بیشترین سهم برای جابجایی مسافر به کشورهای حوزه خلیج فارس را داشته است؛ همچنین تعداد مسافرانی که در سال93 جابجا شده اند، حدود 310 هزارنفر بوده است.
مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر درباره تاثیر افزایش نرخ سوخت بر حمل و نقل دریایی نیز به مانا گفت: افزایش نرخ سوخت به یکباره رخ داد و این صنعت را با چالش جدی روبه رو کرده است .
کاپیتان اسلامی در پاسخ به این پرسش که افزایش نرخ سوخت بیشترین ضربه را به حمل بار یا به صنعت گردشگری وارد کرده است، تصریح کرد: صنعتی با عنوان گردشگری دریایی که در حد، اندازه و شأن ایران باشد وجود ندارد، البته اقداماتی مانند برگزاری تورهای گردشگری را داشته‌ایم اما این صنعت می‌‌تواند بیشتر از وضعیت امروز رشد کند و باعث شکوفایی اقتصادی شود. بنابراین با وجود یک متولی واقعی و دعوت از همه عوامل و دست‌اندرکاران جهت ارائه راهکارها و پیشنهادات، موجبات رفع موانع  فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر با اعلام آمادگی برای سفرهای دریایی نوروز 95 تصریح کرد: در نوروز 95 هم مانند سال‌های گذشته سفرهای دریایی از لنگه به کیش، چارک به کیش، بندرعباس به شارجه، خرمشهر به کویت وخرمشهربه بصره را در برنامه خود داریم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments